Telewizja2014-10-20
22

Turecki serial „Wspaniałe stulecie” w TVP1 ma więcej widzów niż „MacGyver”

Turecki serial „Wspaniałe stulecie” ogląda średnio 620 tys. widzów, więcej niż pokazywany wcześniej w tym paśmie serial „MacGyver”. Jedynka w czasie emisji produkcji zajmuje trzecie miejsce wśród czterech głównych kanałów.

Serial „Wspaniałe stulecie” nadawany jest w TVP1 od poniedziałku do czwartku o godz. 15.50, począwszy od 6 października br. Z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl wynika, że pierwsze siedem odcinków serialu oglądało średnio 624 tys. osób. Przełożyło się to na 8,74 proc. udziału w rynku telewizyjnym grupie 4+ i 4,57 proc. w grupie 16-49.

Dla porównania, pokazywany w tym samym paśmie w okresie od 11 września do 2 października br. kultowy amerykański serial „MacGyver” gromadził przed telewizorami 431 tys. widzów, co przekładało się odpowiednio na 6,18 proc. i 4,06 proc. udziału. Oznacza to, iż turecką produkcję ogląda więcej widzów, podniosła ona też udziały Jedynki w obu grupach.

TVP1 w czasie emisji „Wspaniałego stulecia” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym wśród tzw. „wielkiej czwórki”. Liderem jest Polsat, emitujący w tym czasie „Wydarzenia”, „Pogodę”, „Interwencję” i serial „Malanowski i Partnerzy”, co przekłada się na 20,49 proc. udziału. Drugi jest TVN („Szkoła” i „Rozmowy w toku”; 13,97 proc.). Z kolei za TVP1 plasuje się TVP2 (gł. „Panorama - kraj”, „Reporter Polski” oraz powtórki licznych seriali; 3,69 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej Jedynka przegrywa ze wszystkimi głównymi konkurentami.

Zobacz tabelę

„Wspaniałe stulecie” pokazuje obraz XVI-wiecznej Turcji w czasach jej największej świetności. Głównym bohaterem produkcji jest Sulejman, najdłużej panujący władca Imperium Ottomańskiego, wybitny wódz, ale i człowiek renesansu. W haremie znajduje on miłość swojego życia - Aleksandrę, prawdopodobnie córkę prawosławnego duchownego spod Rohatynia. Serial dotąd pokazywany był w 50 krajach, m.in. w Czechach, Chinach, Rosji, USA, Egipcie, Syrii, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji i Litwie (więcej na ten temat).

Autor:mk

KOMENTARZE(22)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas