Biznes2024-01-09
19

Człowiek Jacka Kurskiego zarobił w TVP miliony przez trzy lata

Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej ujawnił zarobki Pawła Gajewskiego, prawej ręki Jacka Kurskiego, w Telewizji Polskiej. Na stanowisku zastępcy dyrektora Biura Spraw Korporacyjnych zarobił ponad trzy miliony złotych w trzy lata. 

Poseł KO Dariusz Joński wystąpił do Telewizji Polskiej z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat wynagrodzenia Pawła Gajewskiego w publicznej telewizji. 

- Prawa ręka Jacka Kurskiego, były szef młodzieżówki Solidarnej Polski zarobił ponad 3 mln w 3 lata w TVP! Po objęciu posady prezesa Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego w 2016 został mianowany zastępcą dyrektora Biura Spraw Korporacyjnych TVP (nie dysponując wyższym wykształceniem oraz nie posiadając zdanej matury, którą to zdał dopiero w 2019 r.) Od 2023 r. zatrudniony w Narodowym Banku Polskim - napisał polityk na X/Twitterze. 

Paweł Gajewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że miał maturę, kiedy został zatrudniony w TVP, a studia skończył w trakcie pracy w telewizji publicznej. 

Gajewski trafił do Telewizji Polskiej w 2016 roku i szybko awansował na wicedyrektora w biurze spraw korporacyjnych TVP. Od zawsze uznawany był za bliskiego współpracownika byłego prezesa nadawcy Jacka Kurskiego. 

Czytaj także: Bajońskie zarobki gwiazd TVP. Byli prezesi mogą ponieść konsekwencje

Z asystenta Jacka Kurskiego na dyrektora w TVP

Paweł Gajewski był asystentem Jacka Kurskiego w partii Solidarna Polska. Najpierw zaangażował się w działalność partyjnej młodzieżówki, a w 2013 roku został wybrany do Rady Głównej Solidarnej Polski. 

Po objęciu przez Jacka Kurskiego posady prezesa TVP, Gajewski W 2018 roku został powołany na zastępcę dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP, odpowiedzialnego za sprawy operacyjno-ekonomiczne. To on odpowiadał za uruchomienie nowego studnia TVP Info i „Wiadomości” oraz za nową oprawę. 

Gdy w 2021 roku Telewizja Polska wydzieliła TVP3 ze struktur biura programowego, został redaktorem naczelnym i dyrektorem TVP3. W TVP3 odpowiadał m.in. za odświeżenie pasm, nową ramówkę i oprawę, a także za dofinansowanie anteny. Razem z dyrektorem TAI Jarosławem Olechowskim przygotowywał też i uruchamiał we wrześniu 2022 roku nowe pasmo TVP3 Info. 

W 2022 roku, gdy na Woronicza zmienił się prezes, Gajewski został odwołany ze stanowiska szefa TVP3 i skierowany z powrotem do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Paweł Gajewski to także producent trzech filmów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej: „Ani” (o zmarłej aktorce Annie Przybylskiej), „Maryla. Tak kochałam” (poświęconego Maryli Rodowicz” oraz „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie” (bohaterem tej produkcji jest Krzysztof Krawczyk). Jak mówią nasi informatorzy, Gajewski cieszył się w TVP opinia dobrego organizatora i sprawnego managera - i to pomimo młodego wieku.

Gajewski wypowiedzenie w TVP złożył w styczniu ubiegłego roku. 

- Telewizja Polska i pan Paweł Gajewski rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron. Warunki porozumienia nie mogą zostać ujawnione, ponieważ objęte są ochroną - przekazało wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe nadawcy. 

Od 2023 roku Gajewski pracuje w Narodowym Banku Polskim.

Autor:Beata Czuma

Więcej informacji:TVP, Jacek Kurski, Paweł Gajewski

KOMENTARZE(19)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas