Kultura2011-01-31
7

TVP: Więcej premier w Teatrze Telewizji

- 9 premierowych spektakli Teatru Telewizji w 2011 roku to nie jest mało. Mimo to zarząd TVP będzie czynił starania, by liczba ta systematycznie rosła – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Andrzej Siwek, p.o. rzecznika prasowego TVP.

Siwek nie zgadza się z artykułowanymi w mediach zarzutami dotyczącymi tego, że TVP degraduje znaczenie Teatru Telewizji i regularnie tnie wydatki na premierowe spektakle.

- Teatrowi Telewizji zarząd TVP poświęca szczególną uwagę. Jeszcze w ub. roku, na wniosek Biura Koordynacji Programowej, przeznaczył dodatkowe środki na realizację czterech spektakli, które widzowie obejrzą w 2011 roku. Zatwierdzając ramówkę wiosenną 2011, Zarząd TVP przywrócił tygodniowy cykl emisji spektakli Teatru Telewizji. W 2011 roku widzowie obejrzą dziewięć spektakli premierowych i co najmniej tyle samo w  2012 roku. Oprócz dziewięciu premier (jedna w miesiącu wyjąwszy miesiące wakacyjne) będą powtórki najlepszego repertuaru z archiwum Teatru TV - mówi Wirtualnemedia.pl Andrzej Siwek.

- Naszym zdaniem 9 premierowych spektakli Teatru Telewizji w 2011 roku to nie jest mało. Który teatr w Polsce przygotowuje jedną premierę w miesiącu…? Mimo to zarząd TVP będzie czynić starania, by liczba premier systematycznie rosła. Zdajemy sobie sprawę z tego, że telewizja publiczna jest jedynym nadawcą unikatowego gatunku, jakim jest Teatr Telewizji – podkreśla Siwek.

TVP zapewnia, że nie uzależnia nakładów na Teatr Telewizji od wielkości widowni. W 2009 roku zarząd TVP przeznaczył na realizację spektakli 10,4 mln złotych, w 2010 – 7,3 mln złotych, a w 2011 zaplanowano 8 mln złotych. - Niestety, doprowadzenie TVP w 2009 roku do skrajnie trudnej sytuacji finansowej, wysoka strata bilansowa i spadek przychodów abonamentowych nie pozwalają dzisiaj na finansowanie Teatru TV w większej skali, jednakże zarząd TVP będzie próbował zwiększać te nakłady – zapewnia Siwek.

W 2011 roku w ramach Teatru TV zaplanowano emisję 9 premier. Będą to: 31 stycznia - „Napis”, 28 lutego - „Powidoki”, 7 marca - „Rosyjskie konfitury”, 18 kwietnia - „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu”, 9 maja - „Boulevard Voltaire”, 19 września - „Dolina nicości”, 31 października - „Księżyc i magnolie”, 14 listopada - „Kontrym” oraz 5 grudnia - „Komedia romantyczna”.

Autor:kl

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas