Telewizja2014-12-23
6

TVP2 zdominowała TOP 100 programów jesienią. Na czele mundial (raport)

W rankingu 100 najchętniej oglądanych audycji w jesiennej ramówce połowę pozycji, zajęły programy TVP2. Hitem był finałowy mecz siatkarskiego mundialu Brazylia-Polska, a w zestawieniu znalazły się wszystkie odcinki „M jak miłość”.

W okresie od 1 września do 7 grudnia 2014 roku największą oglądalność zanotował finałowy mecz Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, który w Polsacie śledziło 8,4 mln widzów - wynika z raportu Lowe Media opartego na danych Nielsen Audience Measurement. Spotkanie to wygrała Polska, która pokonała Brazylię.

Drugie miejsce zajął eliminacyjny mecz do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w którym Polska grała ze Szkocją. Transmisję w samym Polsacie oglądało 7,51 mln widzów.

Na trzeciej pozycji znalazła się wyemitowana tuż po finałowym spotkaniu MŚ w siatkówce koronacja zwycięskiej drużyny, która przyciągnęła uwagę 7,36 mln osób Polsatu.

Pozostałe miejsca w czołowej dwudziestce zajęły premierowe odcinki serialu TVP2 „M jak miłość”, którego najchętniej oglądany odcinek śledziło 7,18 mln widzów. Ten serial w zestawieniu 100 najchętniej oglądanych pozycji programowych zajął najwięcej, bo 27. miejsc. Znalazły się na nich wszystkie premierowe odcinki tego serialu, które pokazane zostały w badanym okresie.

Na drugiej lokacie wśród pozycji, które zajęły najwięcej miejsc w zestawieniu, znalazły się „Wiadomości” TVP1, które ujęte zostały 22 razy. Podium zamyka „Na dobre i na złe” z 14 odcinkami (również i tutaj ujęte zostały wszystkie premierowe odcinki). Dalsze miejsca zajmują takie pozycje, jak: „Ojciec Mateusz” (12), „Barwy szczęścia” (8) i „Fakty” (6).

Najwięcej, bo 50. miejsc w rankingu zajęły pozycje wyemitowane przez TVP2. 37. lokat należało do programów TVP1, siedem - do Polsatu, a sześć - do TVN.

Zobacz tabelę

Wśród widzów w grupie komercyjnej liderem również był finałowy mecz Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, który w tym ujęciu zgromadził 4,04 mln widzów.

Drugie miejsce zajął eliminacyjny mecz do ME w piłce nożnej, w którym Polska pokonała Niemcy 2:0. Spotkanie to śledziło 3,61 mln widzów Polsatu. Podium zamyka ceremonia medalowa po meczu Brazylia-Polska - 3,5 mln osób.

Również i w tym rankingu najwięcej, bo 27 lokat, przypadło „M jak miłość”. Drugie miejsce zajął siostrzany serial „Na dobre i na złe” (14), a podium zamyka „MasterChef” (12). Dalej znalazły się takie produkcje jak: „Fakty” (10), „Mam talent!” (6) i „Rolnik szuka żony” (5).

Także i tutaj najwięcej pozycji - 43 - wprowadziła Dwójka. 33 miejsca w zestawieniu należały do programów TVN, 16 - do Polsatu i 8 - do Jedynki.