Kobieta2012-01-20
9

“Tygodnik Powszechny” o 29 proc. do góry, “GN” liderem

W listopadzie ub.r. liderem sprzedaży wśród tygodników opinii był - tak jak rok wcześniej - “Gość Niedzielny”, zaś drugie miejsce zajęło “Uważam Rze”. Po decyzji o zakazie wypowiedzi dla ks. Adama Bonieckiego duży wzrost sprzedaży zanotował “Tygodnik Powszechny”.

Średnia sprzedaż ogółem “Gościa Niedzielnego” (Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej “Gość Niedzielny”) w listopadzie ub.r. wyniosła 145 421 egz. i była o 0,71 proc. wyższa niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu znalazł się wydawany od lutego ub.r. tygodnik “Uważam Rze” (Presspublica), który osiągnął sprzedaż ogółem na poziomie 131 366 egz.

Z drugiej pozycji na trzecią spadła ”Polityka” (“Polityka” Spółdzielnia Pracy). Jej sprzedaż ogółem zmalała o 7,66 proc. do 130 046 egz.

Największy wzrost sprzedaży zanotował plasujący się na 9. miejscu “Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny). Jego wynik poszedł do góry aż o 23,64 proc.  i wyniósł 20 777 egz.

To m.in. efekt zakazu wypowiadania się w mediach dla byłego redaktora naczelnego “Tygodnika Powszechnego”, a obecnie jego publicysty, ks. Adama Bonieckiego (dowiedz się więcej). W wydaniu z 8 listopada br. (ukazało się wyjątkowo we wtorek, a nie w środę) zamieszczono naklejkę z portretem kapłana i zdaniem "Ksiądz Boniecki ma głos (w moim domu)" (więcej na ten temat). Numer ten sprzedał się w liczbie 24 822 egz.

>>> Grzegorz Hajdarowicz: “Przekrój” stanie się bardziej lewicowy

Najwięcej stracił tradycyjnie już plasujący na siódmej lokacie tygodnik “Przekrój” (Wydawnictwo Przekrój). Jego wynik sprzedażowy zmalał o 29,47 proc. do 27 424 egz.

 

Zobacz tabelę


Porównując dane z listopada br. do danych z października br. widać, że największy wzrost (o 26,69 proc.) także odnotował “Tygodnik Powszechny”, zaś straciła najwięcej (5,68 proc.) “Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie).

Zobacz tabelę


Spośród tygodników z przedrukami z prasy polskiej i zagranicznej “Tygodnik Angora” (Wydawnictwo Westa-Druk Mirosław Kuliś) zanotował nieduży wzrost sprzedaży, wynoszący 0,28 proc., zaś “Forum” (Polityka Spółdzielnia Pracy) straciło 12,04 proc.

Zobacz tabelę


 

Autor:pp

Więcej informacji:tygodnik opinii, zkdp

KOMENTARZE(9)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas