Prasa2015-10-21
10

„Wprost” o 36 proc. w dół. „W Sieci” zwiększa sprzedaż, a „Do Rzeczy” traci

W sierpniu br. pięć z dziewięciu tygodników opinii zanotowało spadki średniej sprzedaży ogółem, a najwięcej stracił „Wprost”. Z kolei najwięcej zyskał „Tygodnik Powszechny”, a liderem zestawienia pozostał „Gość Niedzielny”.

Średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). w sierpniu 2015 roku wyniosła 130 751 egz. Było to o 3,86 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął tygodnik „Polityka” (Polityka), którego średni wynik sprzedażowy w badanym miesiącu zmniejszył się o 2 proc. do 125 171 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Średnia sprzedaż ogółem tego tygodnika w sierpniu br. zwiększyła się o 3,92 proc. i wyniosła 124 260 egz.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „W Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 77 812 egz., po wzroście o 4,37 proc.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik zmalał o 6,45 proc. do 57 057 egz.

Największy wzrost, wynoszący 8,42 proc. zanotował „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który awansował z miejsca dziewiątego na ósme. Jego średnia sprzedaż ogółem wzrosła do 19 407 egz.

Z kolei największy spadek w zestawieniu dotyczył „Wprost” (AWR „Wprost”). Jego wynik w sierpniu br. wyniósł 38 075 egz., po stracie aż o 36,19 proc. Tytuł ten w rankingu spadł z miejsca szóstego na siódme.

Zobacz tabelę

W sierpniu br. w porównaniu do lipca br. większość tygodników opinii zanotowało wzrosty średniej sprzedaży ogółem, a najwięcej zyskała „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), której wynik zwiększył się o 18,51 proc. Natomiast jedyny spadek, wynoszący 4,54 proc., odnotował tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro).

Zobacz tabelę

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Autor:Michał Kurdupski

Więcej informacji:Wprost, W Sieci, Do Rzeczy, tygodnik opinii

KOMENTARZE(10)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas