Radio2023-01-16
7

Krzysztof Świątek prowadzącym „W samo południe” w radiowej Jedynce, Magdalena Ogórek rezygnuje

Krzysztof Świątek, fot. Polskie RadioKrzysztof Świątek, fot. Polskie Radio

Szef publicystyki w Polskim Radiu 24, Krzysztof Świątek, dołączył do grona prowadzących codzienne wydania rozmów „W samo południe” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Z prowadzenia wywiadów zrezygnowała Magdalena Ogórek, która zaczyna współpracę z Polskim Radiem Koszalin.

Magdalena Ogórek prowadziła dotychczas polityczne rozmowy na antenie Jedynki w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki - piątki zarezerwowane są dla Jerzego Jachowicza. Obecnie we wtorek, środę i czwartek gospodarzem wywiadów jest teraz szef publicystyki w Polskim Radiu 24, Krzysztof Świątek.

Magdalena Ogórek przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że już w grudniu złożyła rezygnację, przy czym zgodziła się jeszcze poprowadzić trzy poniedziałkowe wywiady w styczniu. Dzienniarka stawia na nowe projekty, m.in. cykl "Mistrz i Magdalena. Ogórek i Wolskiego muzeum wyobraźni", który na antenie Polskiego Radia Koszalin prowadzi razem z Marcinem Wolskim.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z początkiem roku z anteny Jedynki zniknęła także inna dziennikarka telewizyjna, Joanna Racewicz. Jak poinformowało nas wówczas Polskie Radio, jej umowa wygasła z końcem ubiegłego roku.

Nie odnowiono także umowy z Robertem Mazurkiem, który pracował dla radiowej Dwójki. Jednak powodem braku odnowienia kontraktu w tym przypadku były krytyczne słowa o finansowaniu mediów publicznych, jakie dziennikarz wypowiedział na antenie konkurencyjnego radia RMF FM.

Kim jest Krzysztof Świątek

Świątek jest kierownikiem publicystyki informacyjnej anteny Polskiego Radia od 2016 roku. Do Polskiego Radia trafił z "Tygodnika Solidarność". Od 2019 roku jest jednym z prowadzących „Sygnały Dnia” w radiowej Jedynce. Pracował także dla TVP Info.

W najnowszym badaniu Radio Track (wrzesień-listopad 2022 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział radiowej Jedynki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wzrósł o 0,5 pkt. proc. do 5 proc.

 

 

Autor:jk

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas