Internet2014-12-16
6

Hiszpańscy wydawcy prasowi przeciwko zamknięciu Google News. Czy podobna sytuacja jest możliwa w Polsce?

KOMENTARZE (6)

WASZE KOMENTARZE

Związkowcy, także ci z wydawnictw, to idioci. Najpierw chcieli opodatkować Googla, a jak ten teraz się wyniósł to apelują o jego powrót bo boją się, że znikną z wyszukiwarki. Niech znikną, dobrze im tak.

stefan2014-12-16 10:42
00

Hiszpański przypadek powinien dać nam do myślenia. To doskonały przykład na to, do czego prowadzi monopolizacja rynku. Sytuacja taka miała miejsce przed wieloma laty na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym, kiedy to koncern AT&T, robił co chciał. Klient był tylko płatnikiem rachunków telefoniczych, a chcieć mógł tylko płacić je w terminie. Rynek telekom zaczął się błyskawicznie rozwijać, a ceny spadać, gdy molocha amerykański rząd rozebrał na czynniki mniejsze.
Obecnie podobną sytuację mamy z Google, który zmobilizował rynek wyszukiwarek i szukając czegoś znajdujemy to, co nam daje G, a niekoniecznie to, czego szukamy.
Im wcześniej dostrzeżemy negatywne strony monopolu, tym lepiej dla użytkowników internetu. Google doskonale wie o swojej monopolistycznej pozycji i wykorzystuje ją maksymalnie, zdając sobie sprawę, że taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Doskonale wie też, że ich news, to zero na rynku medialnym, ale sterując wynikami wyszukiwania zero robi się dodatnie. Taki stalinowski dobrowolny przymus.

yogi2014-12-18 17:49
00

Yogi pieknie to ujales. Monopol korporacji jest zly i nie moze miec miejsca. Szkoda ze wolnego rynku nie ma od 19 wieku wszystko w rekach kilku kilkunastu koncernow.

Werty2017-03-08 01:09
00
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniamiużytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosiodpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadomnas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
PracaStartTylko u nas