Internet2010-08-24
2

Megapanel za czerwiec: pierwszy spadek Facebooka

W czerwcu br. najpopularniejszymi serwisami internetowymi w Polsce były Google, Onet i NK - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. Natomiast po raz pierwszy zmniejszył się zasięg Facebooka.

W czerwcu serwisy Google odwiedziło 16,25 mln internautów z Polski, czyli o niespełna 20 tys. więcej niż miesiąc wcześniej. W związku z rosnącą penetracją internetu w naszym kraju zasięg tych witryn spadł jednak o 0,39 proc. Natomiast strony Onet.pl straciły w porównaniu do maja ok. 110 tys. real users. Za to strony Nasza-klasa.pl odwiedziło właśnie 110 tys. polskich internautów więcej.

W czerwcu po raz pierwszy od dłuższego czasu nie zwiększył się zasięg Facebooka – serwis odwiedziło ponad 40 tys. mniej polskich użytkowników niż w maju. Tymczasem w poprzednich miesiącach portal dynamicznie zyskiwał na popularności w naszym kraju – w grudniu ubiegłego roku miał jedynie 3,12 mln real users, a w czerwcu mimo wszystko utrzymał się na poziomie 6,4 mln użytkowników. 

Zobacz tabelę


Wśród witryn objętych audytem site-centric kolejność w pierwszej dziesiątce nie zmieniła się w porównaniu z majem. Przy czym witryny Gazeta.pl odwiedziło prawie 350 tys. użytkowników mniej niż miesiąc wcześniej, strony Interia.pl – ponad 200 tys. mniej, a serwisy Polskapresse – 600 tys. mniej.

Zobacz tabelę


W związku z rebrandingiem serwisu Nasza-klasa.pl na Nk.pl w czołówce domen pojawiła się właśnie Nk.pl, ale w czerwcu była jeszcze mniej popularna od poprzedniego adresu tego portalu. 

Zobacz tabelę


Serwisy Allegro.pl zanotowały w czerwcu prawie 800 mln odsłon mniej niż w maju. Mniej odsłon użytkownicy wykonali też w pozostałych witrynach z czołówki. 

Zobacz tabelę


W czerwcu ogółem najdłużej przyciągały internautów – podobnie jak w maju – serwisy Onet.pl. Natomiast przeciętny użytkownik najwięcej czasu – ponad 5,5 godziny – spędzał na stronach Wirtualnej Polski. Tym samym WP wyprzedziła pod tym względem Onet. 

Zobacz tabelę


Gadu-Gadu straciło w porównaniu z majem prawie 150 tys. użytkowników, a Skype – ponad 300 tys. Windows Media Player i Winamp zanotowały mniejsze spadki popularności. 

Zobacz tabelę



 



Liczebność próby: N= 14 980. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.

* Aktywne programy oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym.

Autor:Tomasz Wojtas

Więcej informacji:Megapanel, Megapanel PBI/Gemius

KOMENTARZE(2)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas