Internet2013-10-31
7

Google, YouTube i Facebook zyskują użytkowników, w dół NK.pl (Megapanel z sierpnia)

W sierpniu br. serwisy Google, YouTube i Facebook odwiedziło ponad 500 tys. polskich internautów więcej niż miesiąc wcześniej. Za to NK.pl straciła aż 665 tys. użytkowników.

Strony Allegro i GG zanotowały 111,9 mln odsłon więcej niż miesiąc wcześniej (to wzrost o 3,1 proc.). Za to serwisy Onetu straciły w skali miesiąca 16,3 mln odsłon (to 0,7 proc. w dół), strony WP i Orange - 21,6 mln (1 proc. w dół), witryny Interii - 8,4 mln (0,9 proc. w dół), a serwisy Grupy o2 - 19,4 mln (2,9 proc. w dół).

Zobacz tabelę


Ze stron Onetu użytkownicy korzystali w sumie krócej o 2,5 proc. niż w lipcu, z serwisów WP i Orange - o 5,5 proc., a z witryn Interii - o 5,6 proc. Za to Allegro i GG zanotowały pod tym względem wzrost o 1,7 proc.

Zobacz tabelę


Windows Media Player zanotował o 529 tys. uruchomionych aplikacji więcej niż miesiąc wcześniej (to 5,1 proc. w górę), a Skype - 1,08 mln więcej (12,4 proc. w górę). Spore wzrosty zanotowały również Ipla (o 242 tys., czyli 11,2 proc.), Google Earth (o 335 tys., czyli 20,4 proc.) oraz VLC media player (o 212 tys., czyli 15,8 proc.).

Zobacz tabelę



*liczba użytkowników (Real Users) – liczba internautów w wybranej grupie celowej, którzy w danym miesiącu odwiedzili analizowaną stronę www.
**zasięg – stosunek liczby internautów w wybranej grupie celowej, którzy odwiedzili dany serwis do liczby wszystkich użytkowników internetu w tej grupie.
***audyt site-centric – w przypadku witryn nieobjętych audytem site-centric podane wyniki badania są szacunkiem wynikającym z estymacji na całą populację danych uzyskanych z próby (panelu internautów). Ze względu na właściwości statystyczne błąd wyników dla witryn nieaudytowanych może być istotny i w szczególnych przypadkach osiągać wartość kilkudziesięciu procent. Dlatego przy porównywaniu witryn poddanych i niepoddanych audytowi site-centric, należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość zawyżenia lub zaniżenia wskaźników dla witryn nieaudytowanych. W związku z tym Polskie Badania Internetu i Gemius zachęcają właścicieli witryn internetowych do poddania swoich witryn audytowi, a w przypadku cytowania wyników dla poszczególnych witryn – zamieszczania informacji, czy dana witryna jest objęta audytem site-centric.
**** Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika „Aktywne aplikacje” na bardziej precyzyjną – „Uruchomione aplikacje”. Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku – „Uruchomione aplikacje (%)”.

Liczebność próby: N=9 429. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.

Autor:tw

Więcej informacji:Megapanel PBI/Gemius

KOMENTARZE(7)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas