SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynie 44 tys. Polaków słucha radia przez DAB+. Dlaczego stacje inwestują w testy?

Z danych Radio Track, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że tylko 44 tys. Polaków codziennie słucha radia w systemie DAB+. Mimo niewielkiej popularności tej technologii, nie brakuje lokalnych stacji, które decydują się na lokalne testy w wielu częściach kraju. Prezes Muzycznego Radia z Jeleniej Góry tłumaczy to „akceptowalnymi kosztami”.

Dołącz do dyskusji: Jedynie 44 tys. Polaków słucha radia przez DAB+. Dlaczego stacje inwestują w testy?

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
sukces radiofonii w internecie jest naprawdę mały. W końcu internet uruchomiono w Polsce w 1996 r. wówczas można było już słuchać radio przez internet za pomocą realplayera. W tedy DAB+ jeszcze nie istniał.

Słuchalność radia via internet jest bardzo wysoka, zajmuje 2-gie miejsce zaraz po słuchalności za pomocą technologii rozsiewczej. DAB+ słucha garstka ludzi. DAB+ jest kolejną implementacją DAB, a DAB już istniał w 1996r.
DAB+ słucha garstka ludzi, bo sieć jest źle rozbudowana. Tak było też na zachodzie, aż rozbudowali sieć i ofertę. W 1996 r. słuchaliśmy radio przez internet. Odbiornik DAB w 1996 r. nie można było nabyć, bo dostawali jest tylko uczestnicy testów. Były one dotowane i oprócz tego kosztowały majątek. Były produkowane na zlecenie tych, którzy przeprowadzali testy.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Internet jest starszy niż DAB+ ale sukces radiofonii w internecie jest naprawdę mały. W końcu internet uruchomiono w Polsce w 1996 r. wówczas można było już słuchać radio przez internet za pomocą realplayera.
Mały sukces?. Jedna stacja ma więcej użytkowników w sieci niż cały badziewny DAB+ w całej Polsce.
W pisz sobie hasło: ma ip audio 2022 iv w google. To jest przejrzysty dostęp do informacji, która stacja była jak często słuchana w danym kwartale. Dane dostarczają same stacje udostępniając plik dziennika. Dlaczego w Polsce stacje chwalące się wielką liczbą słuchaczy w internecie nie udostępniają swoje dane niezależnej organizacji badającej konsumpcję?
odpowiedź