SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wzrost ataków typu DDoS. "Należy stosować dotychczasowe wytyczne"

W związku ze wzrostem zagrożeń atakami typu DDoS (niedostępność usługi) należy stosować dotychczas wydawane wytyczne, mające na celu minimalizację skutków ewentualnego cyberataku - poinformował w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

W przekazanym komunikacie pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie zwiększyła się częstotliwość ataków typu DDoS wymierzonych w instytucje i podmioty państw sojuszniczych, co powoduje utrudnienia w dostępie do usług realizowanych za pomocą internetu.

Zapewnił, że "ataki te nie wpływają na poufność danych przetwarzanych przez zaatakowane podmioty".

Poinformował, że CSIRT-y (Zespoły Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego - PAP) funkcjonujące w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa monitorują sytuację związaną z bezpośrednim wpływem szeregu wspomnianych incydentów na stabilność całego systemu.

Przekazał, że dla administratorów stron podmiotów wyjątkowo zagrożonych tego typu atakiem wydano stosowne rekomendacje.

"Każdy właściciel biznesowy powinien też zapoznać się z zestawem dobrych praktyk opracowanych przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie samooceny pod względem odporności na potencjalny atak DDoS" - czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że w celu zapewnienia ochrony przed atakami DDoS dla podmiotów realizujących zadania publiczne oraz podmiotów istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa RP, uruchomiono usługę Anty DDoS. "Zdanie to realizuje NASK PIB na zlecenie Ministra Cyfryzacji" - przekazał pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Dołącz do dyskusji: Wzrost ataków typu DDoS. "Należy stosować dotychczasowe wytyczne"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl