SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znana dziennikarka TVP Info rozstała się z telewizją publiczną

Ewa Bugała rozstała się z Telewizją Polską - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Informacje potwierdziło nam biuro prasowe TVP. 

Ewa Bugała, fot. TVP Ewa Bugała, fot. TVP

- Telewizja Polska zakończyła współpracę z panią Ewą Bugałą - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP. Kilkukrotnie kontaktowaliśmy z dziennikarką w tej sprawie. W styczniu br. nie chciała komentować swojej sytuacji w Telewizji Polskiej, teraz przekazała nam: “Współpraca z TVP została zakończona za porozumieniem stron”.

W 2012 roku Ewa Bugała zaczęła współpracować z redakcją „Wiadomości” TVP1, gdzie początkowo pracowała m.in. jako asystentka reporterów serwisu. W 2016 roku szefową „Wiadomości” została Marzena Paczuska, a Ewa Bugała awansowała do roli reporterki głównego programu informacyjnego TVP. Zajmowała się przede wszystkim tematyką polityczną.

Ewa Bugała pożegnała się z TVP

W 2017 roku dziennikarka dołączyła do stacji TVP Info. Została prowadzącą i szefową codziennego programu „Nie da się ukryć”. Objęła także funkcję szefowej programów informacyjnych w TVP Info. Po odejściu Ewy Bugały z „Wiadomości” do serwisu TVP1 dołączyła Sylwia Szczęsna. 

Czytaj także: Konfederacja chce sprostowania od TVP

W 2018 roku Bugała przeszła z Telewizji Polskiej do spółki PKN Orlen, gdzie miała pełnić funkcję dyrektorki komunikacji i rzeczniczki prasowej. Dzień po zatrudnieniu zrezygnowała jednak z pracy w Orlenie. - Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków - tłumaczyła wtedy. 

Z „Wiadomości” do TVP Info przez jeden dzień w Orlenie

Dziennikarka wróciła do TVP, gdzie zaczęła prowadzić w TVP Info nowy autorski program „W pełnym świetle”, w którym prezentowane były wydarzenia i reformy rządowe odmieniające życie Polaków. W 2020 roku Ewa Bugała dołączyła do grona prowadzących poranne programy publicystyczne TVP Info: „Minęła 8” i „Minęła 9”, a niedługo później także do „Minęła 20”. 

Czytaj także: Adrian Klarenbach w Republice

Pod koniec grudnia ub. r. informowaliśmy, że Ewa Bugała zniknęła z TVP Info. Program „Minęła 8” ostatni raz prowadziła 8 grudnia, a „Plan dnia” 5 grudnia. Cykl wywiadów „Plan dnia” był prowadzony także przez Magdalenę Ogórek, która rownież rozstała się już z Telewizją Polską. Ewa Bugała zanim dołączyła do TVP pracowała m.in. w TVN.

Dołącz do dyskusji: Znana dziennikarka TVP Info rozstała się z telewizją publiczną

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yolo
Niech idzie do republiki. Zaraz się tam pewnie kasa skończy, bo watpie by ktoś w tym dramacie chciał się reklamować. Ale pasuje tam. Sama obiektywna, pisowska śmietanka. Ciekawe z czego chcą im płacić :-) no i Adrian z Grindra też tam zagrzał miejsce
42 37
odpowiedź
User
Gad
W jaki sposób ich Sakiewka pomieści? I z czego opkaci?
35 26
odpowiedź
User
Gie
Telewizja zarublika już czeka.
27 23
odpowiedź