SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w „The Voice of Poland”. Będzie nowe studio

Telewizja Polska chce w tym roku kontynuować formaty „The Voice of Poland”, „The Voice Senior” i „The Voice Kids”, ale czekają je zmiany personalne. Programy mają przenieść się do nowego studia, które powstaje w kończonym właśnie gmachu TVP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jury „The Voice of Poland 14”; fot. Jan Bogacz/TVP Jury „The Voice of Poland 14”; fot. Jan Bogacz/TVP

„The Voice of Poland” emitowany jest w TVP2 od 2011 r., „The Voice Senior” trafił na antenę Dwójki w 2019 r., a „The Voice Kids” - w 2018 r. Obecnie wszystkie te formaty nadawane są co rok - pierwszy jesienią, drugi zimą, a trzeci wiosną.

Mimo zmiany władz TVP, nadawca chce kontynuować w tym roku wszystkie formaty. Należą one bowiem do najchętniej oglądanych pozycji programowych telewizji publicznej. Jednocześnie w planach jest zmiana prowadzących i trenerskich w tych programach. Zmiany mają być głębokie, co nie oznacza, że zmienią się wszystkie twarze tych formatów.

Ostatnio prowadzącymi „The Voice of Poland” byli Tomasz Kammel i Aleksander Sikora, zaś na fotelach trenerów zasiadali Justyna Steczkowska, Lanberry, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron. „The Voice Senior” prowadzili Marta Manowska i Rafał Brzozowski, a trenerami byli Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Halina Frąckowiak i Tomasz Szczepanik. Z kolei obecnie emitowaną edycję „The Voice Kids” prowadzą Ida Nowakowska i Tomasz Kammel, zaś trenerami w niej są Tomson i Baron, Cleo i Natasza Urbańska.

“The Voice of Poland" trafi do nowego budynku

Planowane jest również przeniesienie realizacji programów z serii „The Voice” do nowego studia w nowym budynku TVP, który powstaje w kompleksie przy ul. Woronicza. Dysponują on dwoma dużymi studiami - pierwszym o powierzchni 1200 metrów kw. i drugim o wielkości 1350 metrów kw. Dotąd programy z serii „The Voice” realizowano w obiekcie ATM Studio. 

Nowy budynek ma zostać oddany do użytku w maju br., a pierwsze nagrania przesłuchań w ciemno odbywają się zaś na początku sierpnia br. Problem może się jednak pojawić, jeśli odbiory nowego gmachu się opóźnią. Castingi do nowych edycji programów pod szyldem “The Voice” powinny zostać ogłoszone późną wiosną.

Format „The Voice” został stworzony przez Johna de Mola i zadebiutował w Holandii we wrześniu 2010 roku. Za jego produkcję w naszym kraju odpowiada Rochstar.

Siódma seria “The Voice Kids” emitowana jest w Dwójce w soboty o 20.00. Średnia widownia trzech pierwszych jej odcinków wyniosła 1,59 mln osób, co przełożyło się na 13,42 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,09 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 9,96 proc. w grupie 16-59 (dane Nielsena). 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w „The Voice of Poland”. Będzie nowe studio

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kammelll
Ile mozna???!!!,ile mozna???!!Precz Tomsony,precz Barony i inne znafffcy.Dosc chłamu!!!
17 10
odpowiedź
User
kammelll
Ile mozna???!!!,ile mozna???!!Precz Tomsony,precz Barony i inne znafffcy.Dosc chłamu!!!
6 9
odpowiedź
User
Kinga
Znając preferencje Zielińskiego i Syguta oraz to co odwalili z Muzyką na dobry wieczór czy To jest grane to zasadniczo strach się bać. Znowu zaangażują jakąś przebrzmiałą gwiazdę której jedynym atutem będzie nieobecność przez 8 ostatnich lat.
28 4
odpowiedź