SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy mural Banksy'ego - liście domalowane do usychającego drzewa

Słynny brytyjski artysta streetartowy Banksy potwierdził w poniedziałek, że jest autorem muralu, który dzień wcześniej pojawił się w Londynie - na ścianie domu, przed którym stoi usychające drzewo z obciętymi gałęziami, rozpylił zieloną farbę w ten sposób, iż wygląda ona jak liście.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Nieujawniający prawdziwej tożsamości artysta zamieścił w poniedziałek na swojej stronie internetowej https://banksy.co.uk/ oraz na Instagramie zdjęcie pustej ściany budynku i tej samej ściany z namalowanym muralem.

Dzieło o czytelnym wydźwięku ekologicznym pojawiło się na ścianie budynku w dzielnicy Finsbury Park w północnym Londynie nad ranem w niedzielę. W rogu ściany namalowana została w charakterystycznym dla Banksy'ego stylu zielona postać trzymająca w rękach opryskiwacz ciśnieniowy. Jeszcze zanim artysta potwierdził, że to on jest twórcą dzieła, wiele osób przychodziło obejrzeć nowy mural, robiąc sobie przy nim zdjęcia.

 

 

Władze gminy Islington, na której terenie znajduje się Finsbury Park, oświadczyły, że jej zespół ds. usuwania graffiti jest świadom istnienia dzieła i nie usunie go. Zapewnienie to ma związek z faktem, że kilkakrotnie zdarzyło się w przeszłości, że namalowane na ścianach budynków graffiti Banksy'ego zostały usunięte przez nieświadomych tego pracowników.

Według władz Islington drzewo wiśniowe, które stało się elementem dzieła Banksy'ego, ma około 40-50 lat, ale z powodu próchnienia i tego, że jest atakowane przez grzyby, jest w coraz gorszym stanie. Od pewnego czasu drzewo ma przycinane gałęzie, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celu przedłużenia jego życia, i władze zapewniają, że będą kontynuować prace nad jego utrzymaniem.

Dołącz do dyskusji: Nowy mural Banksy'ego - liście domalowane do usychającego drzewa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl