SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z anteny TVP Kultura znika program Piotra Nowaka. W poniedziałek miał być odcinek z Iloną Łepkowską

TVP przestaje nadawać filozoficzno-kulturalny program „Kronos" prof. Piotra Nowaka. Nie pojawią się dziś w kolejnym odcinku na antenie wraz z prowadzącym: Ilona Łepkowska, Szymon Wróbel, Miłka Maltzhan i Paulina Banaszkiewicz.

Prof. Piotr Nowak/ Fot. screen: vod.tvp.pl Prof. Piotr Nowak/ Fot. screen: vod.tvp.pl

Program "Kronos" to cotygodniowa propozycja TVP Kultura, wprowadzająca od 2017 roku na antenę namysł nad kontrowersyjnymi tematami i spokojny nad nimi model debaty. W poszczególnych odcinkach twórcy podejmowali tematy takie jak: rasizm, suwerenność, transplantologia, lęk, choroba, erotyzm, inteligencja, mężczyzna, uroda czy np. taniec. Najpierw 40-minutowy, a później 30-minutowy, program składał się z dwóch części. W pierwszej gospodarz – filozof z białostockiego uniwersytetu prof. Piotr Nowak, w obecności publiczności zgromadzonej w studiu, prowadził rozmowę z ekspertami, której przystępność dla widza gwarantowało poruszanie się pomiędzy pojęciami, a konkretnymi życiowymi przykładami. W drugiej części programu do dyskusji zapraszana była zgromadzona w studiu publiczność.

Początkowo program emitowany był na kanale TVP Kultura we wtorki o godz. 19.05 i o północy. Ostatnio w poniedziałki po godz. 22 i o godz. 4 nad ranem.

CZYTAJ TAKŻE: Cięcia w TVP. Ruszyła likwidacja dyrekcji kanałów tematycznych

W niedzielę na Facebooku kwartalnika „Kronos” pojawił się wpis: - Jutro wieczorem moglibyście Państwo obejrzeć w TVP Kultura nowy odcinek „Kronosa”, tym razem o miłości. Od lewej siedzieliby wówczas Ilona Łepkowska, Szymon Wróbel, Piotr Nowak, Miłka Maltzhan, Paulina Banaszkiewicz. Nie obejrzycie go jednak ani o 22.00 ani o 4 nad ranem. Wszystkie zrealizowane w tym cyklu odcinki zostały zdjęte z anteny – czytamy.

Widzowie pytają: gdzie jest “Kronos”? 

O program widzowie pytają w postach na Facebooku kanału TVP Kultura: - TVP Kultura liczyłem, że cenicie sobie różnorodność i oszczędzicie tak wartościowy program jakim jest Kronos. Pluralizmem nie grzeszycie? Widzowie oczekują wyjaśnień – pyta jedna z osób.

- Premierowe odcinki programu "Kronos" są sukcesywnie dodawane na stronę VOD – odpowiada TVP Kultura.

Aktualnie na VOD jest ponad 100 odcinków, na stronie kwartalnika „Kronos” do obejrzenie jest 136 wyemitowanych wcześniej odcinków.

Dziś wieczorem w czasie, kiedy pojawiał się na antenie TVP Kultura „Kronos” zostanie wyemitowany w ramach cyklu „Panorama kina polskiego” film „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego. Wcześniej cykl emitowany był o godz. 20.00. 

CZYTAJ TAKŻE: Programy Łukasza Jasiny i Łukasza Adamskiego spadają z anteny TVP Kultura

Prowadzący program prof. Piotr Nowak zajmuje się filozoficznymi konsekwencjami upływu czasu, napięciami międzypokoleniowymi, filozofią starożytną, polityczną, literatury oraz religii. Jest zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika filozoficznego „Kronos. Metafizyka – Religia – Kultura” oraz „Kronos. Philosophical Journal”. Nowak był współautorem programu telewizyjnego „Ogród sztuk” (TVP, 1996–2007), a później „Kronos” i „Powidoki”. Głównymi tematami wszystkich programów były zagadnienia związane z filozofią i kulturą.
 

Dołącz do dyskusji: Z anteny TVP Kultura znika program Piotra Nowaka. W poniedziałek miał być odcinek z Iloną Łepkowską

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masakra
to był jedyny ciekawy program w tvp, eksperci i zwykła kulturalna wymiana zdań. w normalnej publicznej telewizji leciałby też w tvp 2 po w tygodniu północy.
20 5
odpowiedź
User
Magda Ł
Ale jak to? Nie będzie Kronosa?
9 1
odpowiedź
User
Miś Uszatek
Zniknął także po cichu Trzeci punkt widzenia. Spokojna i mądra rozmowa trzech wykształconych Panów o literaturze, filmie , polityce. Tanie i proste. Komu to przeszkadzało?
20 5
odpowiedź