SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP zmienia decyzję poprzednich władz. Będą msze nie tylko rzymskokatolickie

Od kwietnia Telewizja Polska znów będzie transmitować raz w tygodniu nabożeństwa innych obrządków niż Kościoła Rzymskokatolickiego. Msze będzie można oglądać w TVP Kultura.

Msza prawosławna, fot. PAP/Artur Reszko Msza prawosławna, fot. PAP/Artur Reszko

Obecność w Telewizji Polskiej transmisji nabożeństw innych Kościołów niż Rzymskokatolicki reguluje porozumienie podpisane przez nadawcę z Polską Radą Ekumeniczną. W listopadzie ub.r. ówczesne władze Centrum Kultury i Historii TVP postanowiły zawiesić te ustalenia od początku br.

Teraz dyrektor generalny Tomasz Sygut cofnął tę decyzję. Od początku kwietnia msze pozostałych obrządków znów będą pokazywane na antenie TVP Kultura - w niedziele o godz. 8:00.

Tak jak wcześniej co tydzień będą transmitowane liturgie prawosławne na przemian z nabożeństwami innych Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

CZYTAJ TEŻ: Biełsat z budżetem ściętym o połowę. „Łukaszenka i Putin otwierają szampana”

Według danych Nielsen Audience Measurement średnia widownia minutowa TVP Kultura w 2022 roku wynosiła 21 784 osoby, a udział w rynku oglądalności - 0,37 proc.
 

Dołącz do dyskusji: TVP zmienia decyzję poprzednich władz. Będą msze nie tylko rzymskokatolickie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sano
Znowu muszę sprawdzić które słowa są blokowane.
7 1
odpowiedź
User
sano
A o tej porze w TVP Historia są nadawane msze grekokatolickie w języku naszych sąsiadów którzy zostali napadnięci. Niestety słowo określające nazwę tego języka jest blokowane.
7 0
odpowiedź
User
abo
A o tej porze w TVP Historia są nadawane msze grekokatolickie w języku naszych sąsiadów którzy zostali napadnięci. Niestety słowo określające nazwę tego języka jest blokowane.

Przecież te są msze w języku starosłowiańskim, a nie małorosyjskim.
0 0
odpowiedź