SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spółka turystyczna Wirtualnej Polski z węgierskim nadzorem

W spółce Nocowanie.pl, przejętej kilka lat temu przez Wirtualną Polskę, zlikwidowano radę nadzorczą. W jej składzie byli m.in. członkowie zarządu Wirtualna Polska Jacek Świderski, Michał Brański, Elżbieta Bujniewicz-Belka i Krzysztof Sierota. Teraz zarząd Nocowanie.pl jest nadzorowany przez radę nadzorczą Szallas Group.

Ostatni skład rady nadzorczej Nocowanie.pl tworzyli prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski (od połowy 2016 roku), członkowie zarządu tej spółki Michał Brański, Elżbieta Bujniewicz-Belka i Krzysztof Sierota (wszyscy od jesieni 2018 roku) oraz Aleksander Kusz (od połowy 2021 roku), w zespole zarządzającym Wirtualną Polską Holding odpowiadający za e-commerce.

- W ramach upraszczania struktury holdingu Nocowanie.pl stało się częścią Szallas Group, należącego do Wirtualnej Polski. Funkcję nadzorczą sprawuje więc rada nadzorcza Szallas Group, co pozwala na integrację i realizowanie wspólnej strategii dla tego obszaru - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Wirtualna Polska Holding.

CZYTAJ TEŻ: Michał Brański nie nadzoruje już mediów Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska przejęcie wywodzącej się z Węgier Szallas Group sfinalizowała w listopadzie 2022 roku, płacąc ok. 83 mln euro. Kupiona firma podobnie jak Nocowanie.pl jest właścicielem platform turystycznych do rezerwacji zakwaterowania. Jej witryny działają na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce (Noclegi.pl) i Chorwacji.

Na początku ub.r. spółka Noclegi.pl została wchłonięta przez Nocowanie.pl. Z kolei na Nocowanie.pl w miejsce ogłoszeniowego modelu biznesowego (płatność za publikacje ofert) zaczęto wdrażać system prowizyjny, dominujący na platforma Szallas Group.

Prezesem Nocowanie.pl od początku 2021 roku jest Tomasz Machała, a członkiem zarządu ds. finansowych Tomasz Zaniewski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale ub.r. Wirtualna Polska Holding przy wzroście przychodów o prawie 50 proc. do 405,29 mln zł zwiększył zysk netto z 50,76 do 71,7 mln zł. Podała w sprawozdaniu, że jej wzrosty to efekt „bardzo silnego wzrostu przychodów spółki oferującej pakiety wyjazdów zagranicznych Wakacje.pl oraz uwzględnienia przychodów Grupy Szallas”

Dołącz do dyskusji: Spółka turystyczna Wirtualnej Polski z węgierskim nadzorem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Z węgierskim nadzorem? To ilu Węgrów jest w radzie nadzorczej?
3 0
odpowiedź