SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Brański nie nadzoruje już mediów Wirtualnej Polski

Z rady nadzorczej spółki Wirtualna Polska Media odszedł Michał Brański, wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy holdingu Wirtualna Polska. Niedawno Brański został prezesem Audioteka Group.

Michał Brański, fot. materiały prasowe Wirtualnej Polski Michał Brański, fot. materiały prasowe Wirtualnej Polski

Michał Brański w radzie nadzorczej Wirtualna Polska Media był od 2018 roku. Członkami rady pozostają prezes holdingu Wirtualna Polska Jacek Świderski, wiceprezes Krzysztof Sierota i członkini zarządu ds. finansowych Elżbieta Bujniewicz-Belka (wszyscy od 2018 roku), a także Tomasz Siemieniec, od 2020 roku doradca ds. rozwoju serwisów biznesowych Wirtualnej Polski.

Prezeską Wirtualna Polska Media od 2019 roku jest Joanna Pawlak, natomiast w połowie 2021 roku członkinią zarządu ds. finansowych została Anna Ciołkowska.

Do Wirtualna Polska Media należą serwisy Wirtualnej Polski z treściami redakcyjnymi, zarabiającej przede wszystkim z reklam (z wyjątkiem portalu Wirtualnemedia.pl, przejętego w styczniu br. przez spółkę holdingową). W ub.r. firma wchłonęła przejęte wcześniej spółki Mediapop (to wydawca m.in. Jastrząbpost.pl i Pyszności.pl) oraz Benchmark. Holdingowi Wirtualna Polska wypłaciła 50 mln zł dywidendy (rok wcześniej zwiększyła przychody o 16,2 proc. do 571,23 mln zł, a jej zysk netto zmalał ze 147,83 do 130,2 mln zł).

CZYTAJ TEŻ: Agnieszka Gajzler nową szefową Telewizji WP

Z początkiem lutego br. Michał Brański został prezesem Audioteka Group, a do kierownictwa spółki dołączyły też Edyta Sidwa (poprzednio w grupie Allegro) i Jagna Wiszniewska z Telewizji WP. Jesienią ub.r. Audioteka wchłoneła spółkę Netwizor zarządzającą platformami Pilot WP i Open FM.

Michał Brański pozostaje w radach nadzorczych należących do holdingu Wirtualna Polska spółek Nextweb Media, Totalmoney.pl, Domodi i Extradom.pl. Pod koniec stycznia br. odszedł natomiast z rady nadzorczej spółki Moliera2, której mniejszościowy pakiet akcji Wirtualna Polska kupiła w połowie 2021 roku.

Brański jest jednym z głównych akcjonariuszy holdingu Wirtualna Polska. Ma walory stanowiące 12,9 proc. kapitału i 18,58 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Przy kursie spółki wynoszącym 111,20 zł w piątek przed rano ten pakiet jest wart 429,6 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Wirtualna Polska z optymizmem reklamowym

W trzecim kwartale ub.r. holding Wirtualna Polska przy wzroście przychodów o prawie 50 proc. do 405,29 mln zł zwiększył zysk netto z 50,76 do 71,7 mln zł.

Przez ostatnie 12 miesięcy akcje Wirtualnej Polski zdrożały o 15 proc., przy czym od początku stycznia br. straciły 8 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Brański nie nadzoruje już mediów Wirtualnej Polski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nnmm
Moze teraz wp przestanie byc lewackim sciekiem
12 7
odpowiedź
User
G
Szkoda ze w kupilo ten portal - nie da sie juznic napisac krytycznego o nich. Pisowska strategia rodem z orlenu
11 0
odpowiedź
User
M
Czemu znikaja komentarze o branskim?
10 0
odpowiedź