SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Borowiecka w Trójce na czele redakcji słowa

Pracę w radiowej Trójce zaczęła Katarzyna Borowiecka, poprzednio związana z internetowym Radiem 357. Objęła funkcję kierowniczki redakcji słowa.

Katarzyna Borowiecka, fot. Marcin Morawicki Katarzyna Borowiecka, fot. Marcin Morawicki

Jako szefowa redakcji słowa Katarzyna Borowiecka będzie odpowiadała w Trójce za pasma dotyczące szeroko rozumianej kultury oraz programy o zagadnieniach społecznych i tematach, które Trójka chce omawiać ze swoimi słuchaczami.

- To ważny moment dla naszej anteny. Jednym z głównych filarów odbudowania znaczenia i przywrócenia Trójce jej kulturotwórczej roli, jest słowo. Wyrugowane z anteny w ostatnich latach, powróci niebawem w licznych propozycjach, które oddaliśmy pod opiekę Katarzynie Borowieckiej - zapowiada Agnieszka Szydłowska, szefowa Trójki. - Opieramy się na jej wieloletnim doświadczeniu i radiowej pasji - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Trójka prosi słuchaczy o opinie. Ruszyła internetowa ankieta

Poprzednio przez ponad trzy lata Katarzyna Borowiecka była związana z internetowym Radiem 357, tworzonym głównie przez byłych dziennikarzy Trójki. Prowadziła tam co tydzień dwugodzinny program o filmach „Ekranizacja”, ponadto raz w tygodniu była gospodynią przedpołudniowego pasma „Kieruj się na południe” oraz przygotowywała do tej audycji cykl „Świat w dymkach” o komiksach.

W miejsce „Ekranizacji” na antenie Radia 357 pojawił się program „Radio w czasach popkultury” z Mają Piskadło i Marcinem Cichońskim jako gospodarzami.

Katarzyna Borowiecka wcześniej w Trójce i Radiu 357

Wcześniej Katarzyna Borowiecka przez 13 lat pracowała już w Trójce. Prowadziła audycję „ABC popkultury” i część wydań „Klubu Trójki”, przez kilka lat była też szefową publicystyki. Odeszła w połowie 2020 roku, gdy odeszła duża część wieloletnich dziennikarzy stacji.

W latach 2015-2019 Borowiecka prowadziła „Aktualności Filmowe+” w Canal+, współpracowała też z Ale Kino+ i TVP Kultura. Ponadto realizowała autorski cykl „Poza Kadrem” w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz prowadzi konferencje prasowe filmów startujących w konkursie głównym festiwalu w Gdyni.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W połowie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat. Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Z początkiem kwietnia do stacji wróci Katarzyna Borowiecka, w ostatnich latach związana z Radiem 357. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Borowiecka w Trójce na czele redakcji słowa

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fir3r
pierwszy
1 0
odpowiedź
User
abo
Kolejny spad do mediów publicznych. Po co?
1 0
odpowiedź
User
Mądrala
Ale jak to? Źle jej było w trzypiecsiedem?
2 0
odpowiedź