SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wakacje.pl wykorzystuje sztuczną inteligencję we własnych działaniach EB

Serwis Wakacje.pl (Wirtualna Polska Holding) startuje z kampanię rekrutacyjną, której przygotowanie „zlecił” sztucznej inteligencji. 

Zadanie polegało na zbudowaniu kreacji z wykorzystaniem słynnych zabytków, co, z jednej strony ma podkreślać, że agent działa na rynku turystycznym, z drugiej, w zabawny sposób zachęcać do zmiany dotychczasowego życia zawodowego. Kampania objęła Facebooka, LinkedIn i Instagrama.

- Pomysł narodził się po jednej z prelekcji realizowanych przez naszego chief e-commerce officera, podczas której opowiadał o możliwościach, jakie daje nam sztuczna inteligencja. Postanowiłem zrobić pierwszą w branży turystycznej kampanię rekrutacyjną wygenerowaną z jej pomocą – komentuje Piotr Piankowski EB & event manager w Wakacje.pl.

Zobacz: Wakacje.pl chcą rosnąć przez franczyzę. Dają lepsze warunki

Kreacje sugerują, że nawet najbardziej stali w swoich przyzwyczajeniach mogą odważnie sięgać po to, co nowe i ekscytujące. Właśnie z takim przekazem Wakacje.pl starają się dotrzeć do wszystkich, którzy chcą rozwijać się zawodowo.

- Koncept kreatywny i hasła powstawały we współpracy z kilkoma działami. Pierwszym krokiem było przygotowanie wizualizacji w programie graficznym, który pozwolił przedstawić zamysł kampanii. Na tej podstawie powstały prototypy profesjonalnych kreacji, do których stworzenia wykorzystaliśmy sztuczną inteligencję. Na kolejnym etapie specjaliści od grafiki dopieszczali już szczegóły projektów, a zespół copywriterski pracował nad hasłami reklamowymi – mówi Piotr Piankowski.

Wakacje.pl z każdym rokiem zwiększają swoją obecność na polskim rynku turystycznym w różnych obszarach. O ile jeszcze w zeszłym roku firma miała 650 pracowników, to obecnie jest ich ponad 730. Obecnie ma uruchomionych 30 procesów rekrutacyjnych. 

Dołącz do dyskusji: Wakacje.pl wykorzystuje sztuczną inteligencję we własnych działaniach EB

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media insider
Co za bs. Kampania, która pomogła stworzyć sztuczna inteligencja. Czytaj: obrazki zrobione w kreatorze obrazów. Wielkie AI waj
2 0
odpowiedź
User
Skoczek
Niebawem to was sztuczna inteligencja wykorzysta a nie wy ją… Świetny poomysł :) i jeszcze logotypów na laptopach przypilnuje
1 0
odpowiedź