SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w Radiu Lublin. Jest nowa p.o. redaktorka naczelna

Sekretarz redakcji Kinga Hendzel będzie przez jakiś czas pełniła obowiązki redaktorki naczelnej Radia Lublin. Zastąpiła na tym stanowisku Małgorzatę Piasecką.

Kinga Hendzel/ Fot. Piotr Krzyżak Kinga Hendzel/ Fot. Piotr Krzyżak

Funkcję redaktorki naczelnej w Radiu Lublin od 2016 roku pełni Małgorzata Piasecka (wcześniej była naczelną lubelskiego Akademickiego Radia Centrum należącego do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) i nadal nią pozostaje. Nowa osoba na tym stanowisku to sytuacja tymczasowa. - Kinga Hendzel pełni funkcję p.o redaktor naczelnej ze względu na długotrwałą usprawiedliwioną nieobecność pani redaktor Małgorzaty Piaseckiej – mówi Agata Koss-Dybała, kierowniczka Biura Promocji i Projektów w Radiu Lublin.

Kinga Hendzel to wieloletnia radiowczyni Polskiego Radia Lublin (od 1990 roku) Była m.in. zastępcą kierownika w redakcji serwisów, zastępcą dyrektora biura reklamy i marketingu, w latach 2002-2016 pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego do spraw programowych, od 2016 sekretarz redakcji. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką projektów edukacyjnych dla młodzieży. Swoim doświadczeniem radiowym dzieli się ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej, produkcji medialnej oraz kognitywistyki na UMCS. Przez ostatnie 10 lat zasiadała w Radzie Programowej Teatru Starego w Lublinie. 

CZYTAJ TAKŻE: Menedżerka Radia Lublin w radzie nadzorczej Audytorium 17

Jest pasjonatką fotografii. Fotografuje swoje miasto – Lublin i specjalizuje się w fotografii koncertowej oraz portretowej. Fotografuje muzyków na koncertach w całej Polsce i artystów podczas występów w plenerze: teatry uliczne, Carnaval Sztukmistrzów, Urban Highline, Cyrkujacje, EJC Europejska Konwencja Żonglerska. Za fotografie była nagradzana w konkursach. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach, m.in. na wędrującej wystawie towarzyszącej najważniejszym festiwalom jazzowym – Jazz World Photo 2020 – fotografia przedstawiająca Sławka Wierzcholskiego z Nocnej Zmiany Bluesa, znalazła się w gronie TOP 30 najlepszych fotografii jazzowych na świecie.

Tymczasowa zmiana na stanowisku redaktorki naczelnej to kolejna po tym, jak na początku marca kierowniczką redakcji reportażu w Polskim Radiu Lublin została Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Radiu Lublin. Jest nowa p.o. redaktorka naczelna

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irena Leżak
Najpierw piszą o niej, że jest "radiowczyni", a chwile późnięj, że jest zastępcą. Zdecydujcie się.
7 1
odpowiedź
User
poseł prawdy
PiS i stara gwardia masię dobrze. Bleeee
2 1
odpowiedź
User
hahaha
radiowczyni

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
6 1
odpowiedź