SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Ziemiec żegna się z Telewizją Polską

Telewizja Polska rozwiązała umowę z Krzysztofem Ziemcem, który w ostatnich latach prowadził „Teleexpress”, „Wiadomości” i kilka programów publicystycznych.

Krzysztof Ziemiec (screen: YouTube/Grupa Proelio) Krzysztof Ziemiec (screen: YouTube/Grupa Proelio)

Centrum informacji Telewizji Polskiej przekazało, że umowa z Krzysztofem Ziemcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Dziennikarz pod koniec stycznia powiedział „Faktowi”, że nie był zatrudniony w TVP na etacie, tylko umowę cywilnoprawną. Według dziennika umowę rozwiązano z końcem lutego, Ziemiec nie będzie dostawał wynagrodzenia za zakaz konkurencji.

Krzysztof Ziemiec z programów TVP zniknął 20 grudnia ub.r., tak samo jak zdecydowana większość czołowych dziennikarzy z poprzednich redakcji informacyjnych i publicystycznych nadawcy. - Zabrano nam dostęp wejściowy do budynku, karty nie działały, odcięto nas od maila i nikt się do nas nie odzywa. Po prostu nikt nas nie chce. Nikt nie zadzwonił ani do mnie, ani znajomych, żeby formalnie umowę zakończyć. Nie wiemy, na czym stoimy, a życie ucieka - mówił Ziemiec „Faktowi”.

CZYTAJ TEŻ: Marta Kielczyk żegna się z Telewizją Polską

- Nigdy tak nie było. Pracowałem w TVP ponad 20 lat, były zmiany, ale nigdy takie, jak teraz. Po prostu przyszliśmy do pracy i nikt nas nie chciał. To tak jakby zamknąć komuś drzwi przed nosem i nie wpuścić do mieszkania - dodał.

Krzysztof Ziemiec w TVP przez dwie dekady

Z Telewizją Polską Krzysztof Ziemiec był związany od 2004 roku, z przerwą od jesieni 2007 do połowy 2008 roku, gdy pracował w Telewizji Puls. Prowadził m.in. „Panoramę”, główne wydanie „Wiadomości”, a także cykle publicystyczne „Woronicza 17”, „Kwadrans polityczny”, „Gościa Wiadomości” i autorski program „Niepokonani”.

Na początku 2016 roku pozostał w „Wiadomościach” jako jedna z niewielu osób z poprzedniego zespołu. Na początku 2019 roku przeszedł do „Teleexpressu”. W ostatnich latach prowadził też „Między słowami” i „Studio zachód” w TVP Info oraz „Balans bieli” w TVP1.

CZYTAJ TEŻ: W TVP skarżą się na umowy "na słupa" i brak wypłat

Od 2013 roku Krzysztof Ziemiec prowadzi w soboty poranne wywiady w RMF FM. Przed pracą w TVP był związany z radiową Trójką (w latach 1994-2002, prowadził m.in. „Zapraszamy do Trójki”) oraz TVN24 (jako gospodarz serwisów informacyjnych i programu „24 godziny”).

Zwolnienia i odejścia z TVP

Od zmian władz 20 grudnia ub.r. Telewizja Polska pożegnała się ze zdecydowaną większością dziennikarzy programów informacyjnych i publicystycznych. Spora grupa przeszła do TV Republika - są to Danuta Holecka, Adrian Klarenbach, Michał Rachoń (jest tam dyrektorem programowym), Miłosz Kłeczek i Rafał Patyra (prowadzi nowy program informacyjny „Express Republiki”. Natomiast do redakcji Telewizji wPolsce.pl dołączyli Żaklina Skowrońska i Bartłomiej Łyżwiński.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, z Telewizją Polską pożegnali się też korespondenci zagraniczni Dominika Ćosić, Joanna Pinkwart i Rafał Stańczyk.

W połowie stycznia w trybie dyscyplinarnym zwolnieni zostali natomiast poprzedni dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk oraz jego zastępcy Samuel Pereira i Marcin Tulicki. TVP pozwała ich też za to, że od 20 grudnia do 13 stycznia pozostawali w siedzibie TAI, domaga się 1,33 mln zł odszkodowania.

CZYTAJ TEŻ: Związkowcy zaniepokojeni reorganizacją w TVP. „Pracownicy w skrajnie trudnej sytuacji”

W drugiej połowie lutego Daniel Gorgosz, likwidator w Telewizji Polskiej, poinformował, że od zmian jej władz spółka pożegnała się z ponad 100 pracownikami.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec żegna się z Telewizją Polską

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Jaki bidulek… „Po prostu nikt nas nie chce”. Nawet Karnowscy i Sakiewicz? O cholera… to gdzie teraz będziesz kładł się krzyżem przed prezesem?

45 30
odpowiedź
User
pytam
Po co nam Ziemiec skoro mamy odpady z onet, tvn czy oko presss?
34 33
odpowiedź
User
Amn
Goodbye, Adiós, Adieu, Arrivederci 👋🏻👋🏻
27 25
odpowiedź