SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Romaszewska-Guzy zwolniona dyscyplinarnie z TVP

Agnieszka Romaszewska-Guzy, dotąd dyrektor Biełsatu, nie jest już pracownikiem Telewizji Polskiej. Spółka zdecydowała się jej wręczyć zwolnienie dyscyplinarnie.

Agnieszka Romaszewska/ Fot. Agata Kwiatkowska Agnieszka Romaszewska/ Fot. Agata Kwiatkowska

- TVP S.A. w likwidacji informuje, że z dniem 18 marca 2024 roku doszło do definitywnego zakończenia stosunku pracy między TVP S.A. a Panią Agnieszką Romaszewską-Guzy. Nastąpiło to z inicjatywy TVP S.A. w likwidacji, z przyczyn dotyczących pracownika - podal;a TVP w komunikacie.

- No to TVP jednak jeszcze nieco poprawiła moje zwolnienie, a mianowicie dziś wręczono mi zwolnienie dyscyplinarne - napisała Agnieszka Romaszewska na portalu X.

TVP w kolejnym komunikacie w poniedziałek wieczorem dodała, że “pracodawca był zmuszony podjąć taką decyzję ze względu na ciężkie naruszenie przez panią Agnieszkę Romaszewską-Guzy podstawowych obowiązków pracowniczych, do którego doszło w ubiegłym tygodniu”. 

Romaszewska pierwszy raz o zwolnieniu z Telewizji Polskiej informowała tydzień temu. Napisała wtedy, że początkowo władze zaproponowały odejście na jej prośbę, na „niezwykle korzystnych warunkach”. 

- Nie zgodziłam się na to. Powiedziano mi też, że budżet stacji ma zostać obcięty o 47% i jest to decyzja MSZ. Stacja ma zostać rozkawałkowana, czyli programy rosyjskojęzyczne mają prawdopodobnie przejść docelowo do TVP World. To według mnie wielki błąd i zasadnicze złamanie tworzonej przez lata koncepcji - stwierdziła. - Nikt mnie nie „robił” szefową kanału Bielsat i nikt mnie przekupstwem stamtąd nie wygoni - podkreśliła.

W zeszły poniedziałek TVP informowała, że “likwidator TVP S.A. Daniel Gorgosz na osobistym spotkaniu zaproponował dyrektor i założycielce Biełsat TV Agnieszce Romaszewskiej-Guzy, po 17 latach kierowania stacją, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. -  "W rozmowie osobistej nie przedstawił zastrzeżeń do pracy dyr. Romaszewskiej-Guzy ani do obecnego funkcjonowania kanału. Decyzję uzasadnił potrzebą +nowego otwarcia+ w sytuacji redukcji budżetu stacji w 2024 roku (z planowanych 75 mln do 40 mln zł, czyli o ok. 47 proc.). Równocześnie zaproponował bardzo korzystne finansowe warunki rozwiązania umowy" - napisano na stronie internetowej Biełsatu. 

Aleksy Dzikawicki kieruje Biełsatem

Obowiązki Romaszewskiej-Guzy przejął jej dotychczasowy zastępca i jeden z założycieli stacji Aleksy Dzikawicki. 

Agnieszka Romaszewska pracowała w TVP od 1992 r. Była szefem reporterów i zastępcą szefa "Wiadomości" TVP. Następnie zajmowała w TVP stanowiska reporterki krajowej, wydawczyni "Wiadomości", a także m.in. wydawała katolicki magazyn informacyjny "Czasy". W 2007 r. zorganizowała i uruchomiła Telewizję Biełsat, która najpierw była kanałem z niezależnymi informacjami dla społeczeństwa białoruskiego.

Romaszewska była już zwalniana ze stanowiska redaktorki naczelnej Biełsatu w marcu 2009 r. przez p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Decyzja ta była wówczas krytykowana przez wielu dziennikarzy i opinię publiczną - po tygodniu Romaszewska została przywrócona na funkcję dyrektorki Biełsatu. 

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Romaszewska-Guzy zwolniona dyscyplinarnie z TVP

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
No i git - nikt za tą panią pldksc nie będzie.

Wyciągnęła z kieszeni polskiego podatnika ponad pół mld zł na nikomu nie potrzebnh projekt którego nawet na Białorusi odbierać się nie da.
71 25
odpowiedź
User
Kinga
I każdy kto podniesie rękę ns Romaszewskiej zostanie okrzyknięty rudką onucą - taki szantaż emocjonalny zbudowała wokół siebie
55 16
odpowiedź
User
dwa
Milej emerytury.
40 14
odpowiedź