SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Reporterów” ogląda 285 tys. osób mniej niż „Alarm!”

Nowy program „Reporterzy” po trzech pierwszych tygodniach emisji ogląda w TVP1 średnio 684 tys. widzów. Jest to o 285 tys. oglądających mniej niż miał jesienią ub.r. program „Alarm!” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Górniakowska w programie (screen: Vod.tvp.pl) Agnieszka Górniakowska w programie (screen: Vod.tvp.pl)

Premierowe odcinki programu „Reporterzy” w TVP1 oglądać można od poniedziałku do piątku po godz. 20.15, począwszy od 4 marca br. Średnia widownia produkcji do 14 marca wyniosła 684 tys. osób. Przełożyło się to na 5,41 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,98 proc. w grupie 16-49 i 3,41 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Największą widownię dotychczas zgromadził szósty odcinek, który śledziło 760 tys. widzów.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z odcinków programu śledzi 1,03 mln osób w grupie 4+.


Dla porównania, odcinki programu „Alarm!”, który został zastąpiony przez „Reporterów”, pokazywane w tym samym paśmie miały o 285 tys. widzów więcej. Średnia widownia odcinków programu wyemitowanych w okresie od 28 sierpnia do 13 grudnia 2023 roku w TVP1 wyniosła 969 tys. osób. Udział stacji w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 7,75 proc. wśród wszystkich widzów, 4,02 proc. w grupie 16-49 i 5,14 proc. w grupie 16-59.

Kto prowadzi program „Reporterzy”

„Reporterzy” to „nowa audycja reporterska stworzona z myślą o społecznych sprawach Polaków”. Formuła audycji jest zbliżona do „Alarmu!”, który został zdjęty w grudniu ub.r. - natychmiast po zmianie władz Telewizji Polskiej (ostatnio cykl prowadzili m.in. Jacek Łęski, Agnieszka Oszczyk i Urszula Rogala).

Magazyn „Reporterzy” raz w tygodniu ma mieć specjalne wydanie - zatytułowane „Reporterzy Ekstra” - emitowane bezpośrednio z miejsca, gdzie rozgrywa się akcja reportażu.

Gospodarzami programu są: Agnieszka Górniakowska, kiedyś prowadząca serwisów informacyjnych TVP Info, „Panoramy dnia” oraz programu publicystycznego „Cafe Historia” w TVP Historia, Zbigniew Łuczyński, który przez wiele lat prowadził w TVN magazyn „Uwaga!”, a od grudnia 2023 roku jest jednym z gospodarzy programu „19.30” (ostatnio pojawiał się też w roli prowadzącego w TVP Info, ale w związku z dołączeniem do „Reporterów” zniknie z kanału informacyjnego) i Jacek Pawlewski, w przeszłości również związany z TVP i programem „Kontakt” oraz „Magazynem Ekspresu Reporterów”.

Szefem redakcji „Reporterów” jest Paweł Gregorowicz, który rolę programu określa jednym zdaniem: „Reporterzy będą występowali zawsze w Państwa sprawie”. Pracę w mediach rozpoczął jako dziennikarz prasowy, żeby ostatecznie oddać się pracy dokumentalnej i reporterskiej.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2023 roku wyniósł 7,68 proc.

Dołącz do dyskusji: „Reporterów” ogląda 285 tys. osób mniej niż „Alarm!”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kacper 3100
Jak to było? "Nie zabierzemy wam waszych ulubionych programów, nie zabierzemy wam telewizji". I co? Zmieniają lub kasują wszystko co tylko mogą.
31 5
odpowiedź
User
Kinga
Czyli standardowy zjazd o 25-30% w widowni. To chyba już znak rozpoznawczy Zielińskiego i Syguta - jak można tak szybko roztrwonić nadzieję na odbudowę telewizji publicznej na którą tyle osób czekało.
25 4
odpowiedź
User
Bolek
A za to demokracja jest i wszyscy uśmiechnięci
16 1
odpowiedź