SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kiedy reklamy spółek państwowych wrócą do mediów krytycznych wobec PiS?

Od kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy pod koniec 2015 roku, państwowe spółki ścięły wydatki w mediach krytykujących władzę, takich jak TVN i tytuły Agory. Czy po ośmiu latach, kiedy najprawdopodobniejszym scenariuszem są rządy dotychczasowej opozycji, to się zmieni? - Z pewnością decyzje będą zapadać na poziome zarządów spółek, a nie gdzieś wyżej - analizuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Kiedy reklamy spółek państwowych wrócą do mediów krytycznych wobec PiS?

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wed
Reklamy tych spółek, jeśli w ogóle, to powinny się pojawiać w mediach o największym zasięgu - niezależnie od ich linii programowej. Jedynym kryterium powinna być efektywność mierzona pomiarami sprzedaży egzemplarzy, oglądalności, zasięgu itd.


Pytanie brzmi czy spółka skarbu państwa potrzebuje się reklamować? to ona ma jakąś konkurencje na rynku? Pozycja takiego KGHM wzrośnie bo obejrzą jej reklamę Janusz i Grażyna?


Zależy jaka spółka. Jeśli działa w konkurencyjnym środowisku (np. Orlen, PZU, PKOBP itp.) to zapewne tak, w końcu także Janusz z Grażyną mogą chcieć ubezpieczyć samochód czy wziąć kredyt. Jeśli jest monopolistą - to pewnie w mniejszym stopniu, ale też można sobie wyobrazić reklamę: nie po to wybrać usługę spośród podobnych, tylko po to, by w ogóle podjąć decyzje o wyborze tej usługi - np. PKP reklamuje nie tyle przejazd ich pociągiem, co przejazd pociągiem jako rodzajem środka komunikacji, zamiast np. samochodem. Za to podmioty typu Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rzeczywiście raczej nie mają potrzeb reklamowych.
odpowiedź