SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Radia Zet na sprzedaż. „Rząd może realizować wizję repolonizacji mediów”

Firma Czech Media Invest, która zaledwie kilka miesięcy temu kupiła Grupę Eurozet (nadawca Radia ZET, Antyradia, Meloradia i Chillizet) chce ją sprzedać. Wśród zainteresowanych kupnem mają być trzy polskie spółki medialne. - Kwota 73 mln euro jest absolutnie absurdalna i nikt takich pieniędzy nie zapłaci - mówi Wirtualnemedia.pl Robert Kozyra, były redaktor naczelny i prezes Radia Zet.

Dołącz do dyskusji: Właściciel Radia Zet na sprzedaż. „Rząd może realizować wizję repolonizacji mediów”

76 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
freak
Moim zdaniem wielką chęć na kupno ma ZPR. To, co się dzieje od kilkunastu dni z Eską Rock, może to potwierdzać. W ciągu dnia między rockowe piosenki wstawiają reportaże o hospicjach, akcjach dobroczynnych (prawie jak rockowe Radio Plus z końca lat 90-tych). Pewnie p. Benbenek chce wypełniać wszystkie zapisy z koncesji (religijnej dla częstotliwości 93,3 FM), żeby KRRiT nie mogła się do niczego przyczepić. W ten sposób łatwiej będzie o zgarnięcie Eurozetu, ale - jak dla mnie - to zbyt dużo częstotliwości w skali kraju miałaby jedna grupa radiowa.
Inna sprawa, szkoda, że radio z tak pięknie zapisaną historią pierwszych lat Andrzeja Woyciechowskiego może być teraz zaprzepaszczona. Wiadomo, jak skończyło niegdyś świetne Radio Wawa Classic Rock. Dziś w niczym nie przypomina stacji Wojciecha Reszczyńskiego. Szkoda, że nie ma już kogoś kochającego radio, znającego się na nim i mającego duże pieniądze. Zetka powinna być komercyjną Trójką. Opiniotwórczą, ambitną, ciekawą, żywą.
odpowiedź
User
Babcia Mówi
@freak, racja
co więcej w obecnej sytuacji na rynku mediów mieliby szansę na zbudowanie takiej pozycji, komercyjnej Trójki i utrzymanie wyników słuchalności bo o wygranej z RMF już nie mają co marzyć.
odpowiedź
User
Michał
Ciekawe, że ekspertami ws. ew. wydania 350 mln zł są Robert Kozyra, który rozłożył wyniki słuchalności radia Zet z ok. 25% do 12% i Marek Sowa, który wyleciał z hukiem z Agory za kupno nierentownego serwisu ogłoszeniowego w sieci za skromne 120 mln zł.

Widać że żółć cię zalewa w poniedziałkowy poranek, ale pleciesz bzdury. Wyniki Radia Zet pod koniec kadencji Kozyry były znacznie wyższe, a internetowy serwis od Turków osobiście kupował w Agorze Niemczycki.
Kozyra z sukcesem prowadził Radio Zet przez 14 lat, walcząc z francuzami i Bednarek,która robiła wszystko co Francuzi chcieli. Gdyby nie Kozyra to Radio Zet nie miałoby startu do Rmfu. Przez wszystkie lata kiedy Radiem Zet kierował Kozyra Radio Zet było równorzędnym parterem dla Rmfu. Zarabiało więcej od nich kasy,bo mimo że w totalu miało 2 % mniejszy udział w rynku słuchalności to struktura słuchacza ( większe miasta, dochód na głowę, wykształcenie) powodowało,że Radio Zet buyło atrakcyjniejsze dla reklamodawców. Pracowałem z Kozyrą przez 10 lat. To był prawdziwy lider i człowiek z wizją. Teraz w Radiu Zet nawet Ci,którzy go nie lubili marzą,aby wrócił, bo tylko on może tę firmę postawić na nogi. I tak by oddać całą sprawiedliwość, kiedy Kozyra przyszedł do Radia Zet Rfm miał ponad 11% słuchalności a Radio Zet ledwo 3% i długi. On je postawił na nogi nie mając kredytów,które miał Rmf i które pozwoliły im robić Inwazję mocy i ogromne kampanie reklamowe. I na rynku pamiętają to wszyscy.
odpowiedź