SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes UKE szykuje rewolucję na rynku kablowym. „Decyzje jedynie utrudniają współpracę”

Prezes UKE chce, aby najwięksi operatorzy telewizji kablowej udostępnili w blokach swoją infrastrukturę konkurencji, co miałoby być korzystniejsze dla klientów. To nie podoba się jednak kablówkom. - Wszelkie regulacje na rynkach, które są otwarte na współpracę są zbędne. Wydane decyzje dotyczą tylko części podmiotów na rynku i w naszej ocenie tę współpracę jedynie utrudniają - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Janusz Kosiński, prezes Inei.

Dołącz do dyskusji: Prezes UKE szykuje rewolucję na rynku kablowym. „Decyzje jedynie utrudniają współpracę”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Panie Prezesie UKE, czy pan wie, że nie istnieją w OGÓLE urządzenia umożliwiające szybkie przełączenie między operatorami TVK?? Rezygnuj natychmiast z tego pomysłu
odpowiedź
User
iksiński
Tak na prawdę nie chodzi o jakąś konkurencję ale wbrew pozorom o monopolizację rynku płatnej telewiizji w Polsce. Beneficjentem tej regulacji jest Cyfrowy Polsat wraz ze spółkami zależnymi. Dotychczas CP konkurował z Canal+, "n" a wcześniej Wizją TV ale względem płatnej TV w kablu był neutralny. Obecnie praktycznie rozjechał konkurencję satelitarną (to czy przejmie Canal+ to nie pytanie czy ale kiedy) i naturalnym kierunkiem rozwoju jest konkurencja w kablu. Zakup poszczególnych podmiotów jest zbyt długi i kosztowny, a przebicie się z nowym operatorem praktycznie niemożliwe.
Przejmując Netię (która swoją pozycję zbudowała na łączach TP S.A./Orange) i deregulując rynek Cyfrowy Polsat będzie mógł po zewnętrznych dla siebie sieciach zaoferować unikatową cenowo i ofertowo paczkę programową swojej platformy cyfrowej stopniowo odmawiając np. innym operatorom dostępu do kluczowych kanałów (np. sportowych z transmisjami). Nawet UPC czy Vectra / Multimedia nie będą tez w stanie zabezpieczyć dostępu do oferty na takich warunkach jakich kontraktuje je CP ze względu na efekt skali. Tym samym ta sama paczka kanałów będzię zdecydowanie tańsza dla klienta od CP niż UPC, Vectry, Multimediów, Inei, Toyi, itd. nie wspominając o małych stacjach. Jak dobrze polobbują to będa tez mieli niższe koszty techniczne związane z utrzymaniem i eksploatacją sieci.
odpowiedź
User
Linc
Tak na prawdę nie chodzi o jakąś konkurencję ale wbrew pozorom o monopolizację rynku płatnej telewiizji w Polsce. Beneficjentem tej regulacji jest Cyfrowy Polsat wraz ze spółkami zależnymi.


To dlaczego Netia jest przeciwna tej regulacji?
odpowiedź