SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przewodniczący KRRiT: Przyszłość radia będzie albo cyfrowa, albo żadna

- Lokalni nadawcy dostaną w tym roku możliwość uruchomienia swoich programów w wersji cyfrowej. W takim modelu cyfryzacji omijamy konieczność zaangażowania dotychczasowych dużych nadawców radiowych. Są oni raczej niechętni temu procesowi. Trudno się dziwić, bo w procesie cyfryzacji wzrasta dla nich poziom konkurencji na rynku - stwierdził Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Przewodniczący KRRiT: Przyszłość radia będzie albo cyfrowa, albo żadna

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Answer
Na DVB-T2 poczekamy z 10 lat, niedawno wymieniliśmy telewizory z kineskopowych na płaskie dvb-t i zanim one padną, to jeszcze parę lat upłynie zanim zaczniemy myśleć o nowym odbiorniku.


DVB-T w Polsce jest obecne od 2010 roku, a w 2011 MUX-1 pokrywał 15% terytorium Polski. W 2013 roku Polska finalnie przeszła na emisję cyfrową. Jeśli w DVB-T od lat obecne są kanały HD, to zapewne już tylko nieliczni nie posiadają odbiorników przystosowanych do wysokiej rozdzielczości, zwłaszcza że DVB-T zyskała przede wszystkim na odbiorcach, którzy migrowali z kablówek i platform satelitarnych, które dotychczas oferowały to, co w przypadku telewizji analogowej było niemożliwe. Naziemna telewizja analogowa docierała do ponad 2 mln gospodarstw domowych, tymczasem DVB-T w 2015 roku miała już 11,5 mln odbiorców. Telewizory zakupione współcześnie, obsługują już DVB-T2.

10 lat to zbyt długa perspektywa, ponieważ - według planów Ministerstwa Cyfryzacji - do 31 grudnia 2022 roku DVB-T ma zostać wyłączony i zastąpiony standardem DVB-T2. Telewizja cyfrowa to postęp technologiczny, telewizja hybrydowa czy inne usługi. To już nie analog, w którym od PRL-u wszystko stało w miejscu.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
A może fasadowe ciało (KRRiTV) najpierw pomyśli o powstaniu publicznego radia. Przejęte przez pisowską propagandę stacje są wyłącznie propagandowymi tubami - marnej jakości- co pokazują spadki słuchalności.
A nie...przesadziłem pisząc "niech pomyśli". To zbyt duże wyzwanie.
odpowiedź
User
jl
Jako telewizja publiczna mamy zapewnić dostęp darmowy, ale i powszechny. Dobro widza w kontekście refarmingu, jak i przejścia na DVBT-2 jest kluczowe

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/przewodniczacy-krrit-o-procesie-cyfryzacji-radia-i-telewizji-przyszlosc-radia-bedzie-albo-cyfrowa-albo-zadna Według wiceprezesa TVP zapewnia nam "darmowy dostęp",rozumiem,że nie trzeba już płacić abonamentu i prezes Kurski przestanie żebrać o kasę z budżetu państwa?
odpowiedź

najnowsze wiadomości