SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krajowy Instytut Mediów ekspresowo wybiera firmę do badania założycielskiego

Krajowy Instytut Mediów rozpoczął przetarg na świadczenie usług w zakresie dostarczania danych populacyjnych na temat konsumpcji mediów, które realizowane jest min. w ramach tzw. Badania Założycielskiego KIM - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Postępowanie prowadzi w ekspresowym tempie - zainteresowane firmy mają 8 dni na złożenie ofert.

Article

Przetarg dotyczy świadczenia usług w zakresie dostarczania danych populacyjnych na temat konsumpcji mediów, które realizowane jest min. w ramach Badania Założycielskiego KIM.

Wyniki Badania Założycielskiego będą wykorzystywane do stworzenia metodyki analiz do badań telemetrycznych (m.in. podstawą do wyznaczenia kontrolowanych zmiennych, wyznaczania wag), pozwolą na wyznaczenie populacji, sub-populacji oraz wyliczenie wag do obecnych i przyszłych paneli pomiaru mediów w Polsce. Cykliczność Badania Założycielskiego ma zapewnić obserwację trendów na rynku mediów oraz tworzenie modeli predykcyjnych. Badanie Założycielskie ma charakter ilościowy i będzie realizowane w formie wywiadów bezpośrednich przy wykorzystaniu komputerów, tabletów lub innych urządzeń mobilnych (F2F CAPI/TAPI/MOBI) i/lub telefonicznie.

Badanie ma być realizowane wśród osób w wieku 4 lata i więcej, na losowej próbie adresowej z rejestru TERYT GUS. Próba ma być reprezentatywna dla gospodarstw domowych w Polsce, obejmując cały obszar Polski, wszystkie województwa i wszystkie klasy wielkości miejscowości.

Z badania zostaną wyłączone powiaty, w których wprowadzony był stan wyjątkowy, oraz powiaty, w których znajdują się przejścia graniczne z Ukrainą.

Próba badania obejmie 700 gospodarstw domowych, w których realizowane są wywiady z liderem technologicznym o wyposażeniu i o usługach  wykorzystywanych przez całe gospodarstwo domowe oraz wskazana liczba wywiadów o konsumpcji indywidualnej mediów członków gospodarstwa domowego.

KIM wymaga, aby wybrana w przetargu firma zajęła się realizacją badania maksymalnie w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy i będzie realizował badanie przez cały miesiąc kalendarzowy następujący po podpisaniu umowy. KIM oczekuje bowiem, że badanie zostanie zrealizowane w lipcu tego roku.

Przetarg prowadzony jest w ekspresowym tempie. Ogłoszono go 9 czerwca, a termin składania ofert mija 17 czerwca br.

Dołącz do dyskusji: Krajowy Instytut Mediów ekspresowo wybiera firmę do badania założycielskiego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytia
Wygra firma szwagra Kalinowskiego znana z opróżniania szamb.
odpowiedź
User
AS
Skoro dali 8 dni na składanie ofert, to już wiadomo, kto wygra
odpowiedź
User
Tomas
Rzeczywiście lipiec to doskonały czas na realizacje badania in home na próbie adresowej. Nagle się obudzili że pilnie trzeba zrobić. Jakieś nerwowe ruchy w tym KIM
odpowiedź