SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma streamingowa Televio zadebiutowała w Polsce

Pod marką Televio zadebiutowała na polskim rynku platforma streamingowa znana w Czechach jako SledovaniTV, a na Słowacji SledovanieTV. Oferuje m.in. dostęp do ponad 80 kanałów telewizyjnych i można ją przetestować za złotówkę.

Article

Polskim dystrybutorem platformy jest zarejestrowana w Katowicach spółka Horyzont Media.

Oferta obejmuje trzy pakiety telewizyjne: Basic za 9,90 zł miesięcznie, Family za 29,90 zł i Premium za 39,90 zł.

Pakiet Family można przetestować przez miesiąc za 1 zł. Usługa jest dostępna na telewizorach i przystawkach z systemami operacyjnymi Android TV, Apple, a także tabletach i telefonach z Androidem oraz iOS. Kanały są dostępne w jakości Full HD.

Część stacji jest oferowana z tygodniowym catch up tv. W usłudze są też dostępne filmy na żądanie.

Zobacz także: Platformy OTT zastąpią sieci kablowe? „Wiele razy grzebano nas w głębokim grobie”

Co w pakietach?

W najtańszym pakiecie otrzymamy dostęp do 49 kanałów telewizyjnych. Aż 16 z nich to jednak regionalne wersje TVP3. Ponadto nie brakuje stacji pokazujących krajobraz lub miejsce, takie jak kominek, akwarium czy plaża.

Pakiet Basic obejmuje też m.in. TVP1, TVP2, Polsat, TV4, Tele 5 HD, Puls, Red Top HD, Red Carpet HD, Trwam i 6 kanałów czeskiej telewizji: ČT1, ČT2, ČT3, ČT24, ČT Art i ČT Sport.

W Pakiecie Family oferta jest nieco szersza i obejmuje 83 kanały. Dochodzą m.in. kanały FilmBox, Dizi, Kino Polska, National Geographic HD, Fox HD, Adventure HD, BBC Earth, stacje dokumentalne Polsat Viasat, kanały Top Kids i Disney Channel. W najdroższej opcji zobaczymy dodatkowo m.in. DocuBox, GameToon, Disney Junior, English Club TV czy BBC First. To łącznie z regionalnymi mutacjami TVP3 98 kanałów. Usługa pozwala na nagranie do 120 godzin spośród emitowanych w ramach wykupionego pakietu treści.

Czeska wersja usługi jest droższa, ale obejmuje dostęp do znacznie większej liczby kanałów. Pakiet podstawowy za naszą południową granicą kosztuje bowiem równowartość 36 zł. W pakiecie premium za 145 zł miesięcznie oferowane są też kanały Discovery, HBO, Cinemax, Cartoon Network, MTV oraz erotyczne Erox TV HD, Leo TV TV i Extasy 4K.

Gonet.tv w Polsce od marca

Televio nie jest jedyną platformą streamingową z Czech, która zadebiutowała w Polsce. Od marca swoich sił na naszym rynku próbuje Gonet.tv, która oferuje 104 kanały telewizyjne za 29 zł lub 25 stacji za 9,90 zł miesięcznie. W droższej opcji możliwe jest nieograniczone nagrywanie, a w tańszej nagranie do 10 pozycji. Również ten operator umożliwia przetestowanie jego oferty za złotówkę.

W ofercie Gonet.tv są m.in. TVP1, TVP2, TVN, Puls, TV4, Kino Polska, FilmBox, 4fun.tv, Top Kids, Viva Russia, History, wPolsce.pl, TV Republika, Trwam, EWTN, a także kanały erotyczne Extasy, Leo, Leo TV Gold, kanały nadawców czeskich, słowackich i węgierskich.

W przyszłym roku na polskim rynku zadebiutują kolejne platformy streamingowe. Na początku 2022 roku dojdzie do debiutu HBO Max, latem nad Wisłę zawita też Disney+. Planowany jest też start platformy OTT SkyShowtime.

Dołącz do dyskusji: Platforma streamingowa Televio zadebiutowała w Polsce

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl