SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja „Internet jest dla ludzi” chce zablokować nowe prawo autorskie w Unii Europejskiej

Na 12 września 2018 roku wyznaczono termin powtórnej debaty i głosowania w Parlamencie Europejskim nad nowym prawem autorskim, które według wielu środowisk ograniczy wolność w internecie. W akcji „Internet jest dla ludzi” fundacja Centrum Cyfrowe chce powstrzymać wprowadzenie w UE nowych przepisów i proponuje internautom wysyłanie do europosłów e-maili z apelem o głosowanie przeciwko prawu autorskiemu. - Nowe regulacje mogą spowodować, że cały internet stanie się czyjąś „własnością”, a poruszanie się w nim będzie trudnym wyzwaniem - przestrzega Aleksander Tarkowski, prezes Centrum Cyfrowego.

Dołącz do dyskusji: Akcja „Internet jest dla ludzi” chce zablokować nowe prawo autorskie w Unii Europejskiej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patrick
To potworny bubel. Jeślli to przejdzie w obecnym kształcie, to będzie po prostu koszmar.
odpowiedź
User
Internet jest dobry, smartfony są złe
Internet zostawić jaki jest, permanentnie zakazać smartfonów - to bym poparł, bo to draństwo naszych czasów. Internet i aplikacje powinny zostać tylko w komputerach i to wszystko. Kwestie związane z mediami społecznościowymi typu Facebook czy Instagram kraje Unijne powinny regulować samodzielnie - Moje stanowisko jest niezmienne, zbliża się czas, aby Facebook wraz z innymi mu służącymi podmiotami wymeldował się z Polski, niech ustanowi datę swojego końca istnienia w Polsce, by nikt nie był tym zaskoczony. Po kilku miesiącach ludzie wcale by nie żałowali, a po stokroć jeszcze za taką istotną zmianę. Media społecznościowe to definitywne zagrożenie dla budowania zdrowych i zaufanych relacji w prawdziwym życiu, potrafią ze zwykłych ludzi zrobić zapatrzonych w siebie celebrytów, niszczą związki, nasilają niezdrowe rywalizacje, powodują poczucie osamotnienia, powodują zmęczenie od nadaktywności( podobnie do smartfonów), być może miały też wpływ( i smartfony i media społecznościowe) na zwiększenie liczby rozwodów nie tylko w Polsce, a być może i na świecie - ta kwestia wymaga jednak potwierdzenia. Powodują także brak satysfakcji z życia prawdziwego, stanowiąc pozorną ucieczkę dla rzekomego poszukiwania szczęścia, które jest złudne.
odpowiedź
User
omo
Na braku tego prawa wygra tylko i wyłącznie Google.
odpowiedź