SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Izba Wydawców Prasy popiera dyrektywę o jednolitym rynku cyfrowym. Chrabota: bez niej rynek prasy opiniotwórczej zniknie

Wydawcy zrzeszeni w Izbie Wydawców Prasy we wspólnym stanowisku zaapelowali o poparcie dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym, nad którą niebawem będzie głosował Parlament Europejski. - Dla nas, wydawców i dziennikarzy, ta dyrektywa to być, albo nie być - podkreśla Bogusław Chrabota, prezes IWP i redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Dołącz do dyskusji: Izba Wydawców Prasy popiera dyrektywę o jednolitym rynku cyfrowym. Chrabota: bez niej rynek prasy opiniotwórczej zniknie

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nalozyc podatek internetowy na gazety drukowane
Nalezy wprowadzic oplaty za linkowanie gazet w internecie ktore bylyby PLACONE PRZEZ REDAKCJE GAZET ZRZESZONYCH W IZBIE WYDAWCOW PRASY za bezplatna do tej pory REKLAME ICH TYTULOW w sieci internetowej.Oplaty te pobieralby osobno przegladarki i osobno portale spolecznosciowe.
odpowiedź
User
@ad vocem
Linki nie były, nie są i nie będą problemem. Nie będzie od nich żadnego podatku. Co to za brednie. Naprawdę nie wiecie, co jest w dyrektywie i nie wiecie o co chodzi? Dlaczego są potrzebne takie regulacje? Bo te, które są, do niczego się nie nadają. Ci, co okradają wydawców od wielu, wielu lat, mogą się im śmiać w oczy. Nie wystarczy zgłosić czegoś portalowi, nie ma sensu wstępować na drogę sądową, bo polskie prawo chroni tych, co okradają, a nie okradanych. Dlatego ta dyrektywa jest konieczna.
I jeszcze jedno, dobrze, niech wszystkie gazety znikną. Wtedy znikną też niezliczone internetowe teksty napisane na ich podstawie. Zobaczymy z czym zostanie internet i w jakim świecie się obudzicie. Zgodnie z tym, co mówicie, wszystkie filmy, piosenki itd. też powinny być za darmo kopiowane i udostępniane w internecie. Oczywiście za pewien czas nikomu nie opłacałoby się ich robić. Ale przecież internet sam napisze artykuły, nakręci filmy, nagra muzykę o wiele lepsze niż w tradycyjnym świecie. I jeszcze koniecznie udostępni wszystkim za darmo.
To nie jest walka internetu z wydawcami. Wydawcy też są w internecie. To jest walka z tymi, którzy legalnie produkują i wykorzystują treści i tymi, którzy je zabierają innym i powielają, by przyciągnąć użytkowników dla swoich korzyści. Ruszcie głową, a nie powtarzajcie bzdur!!!
odpowiedź
User
@ and
@ and
Myli Pan nośnik z produktem. Czy film zniknął? Czy muzyka zniknęła? Mówimy tu o utworach dziennikarskich, ktore dostarczają informacji i sa cytowane przez wszystkie inne media - powinny być one chronione jak wszystko przed kradzieża czy nielegalnym korzystaniem. A nie o drukowanej gazecie.
odpowiedź