SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od stycznia 17 nowych emisji DAB+. Do końca miesiąca 5 kolejnych

Trwa proces poszerzenia zasięgu multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Od Nowego Roku dostęp do cyfrowego radia zyskali mieszkańcy kolejnych lokalizacji. - Od 1 stycznia mamy 17 nowych emisji, a do końca stycznia planujemy kolejnych 5 - informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka, dyrektor biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela.
 

Dołącz do dyskusji: Od stycznia 17 nowych emisji DAB+. Do końca miesiąca 5 kolejnych

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yoe
Nie kupię bo mnie nie stać to po 1 a po 2 nie ma co słuchać za bardzo więc mija się to z celem i wybieram radio internetowe 😏
odpowiedź
User
Bitrate
Na PR24 tyle wystarczy, tam tylko gadają.


To poczytajmy, to co profesjonaliści zapisali w tzw. Zielonej Księdze cyfryzacji radia w Polsce:

"Jeśli przyjmiemy założenie, że nadawcy publiczni powinni nadawać program o jakości bliskiej do tej, którą obecnie mamy w FM to jakość programu w emisji cyfrowej powinna kształtować się na poziomie nie mniejszym 128 kb/s – 112 kb/s bez względu na to, czy jest to program muzyczny czy słowny (język polski z uwagi na tzw. „głoski szeleszczące” wymaga strumienia jak dla programu muzycznego)."

A co do stereo. 7 lipca 1961 r. odbyła się pierwsza emisja programu stereofonicznego przez Polskie Radio. Czyli teraz co? Po 70 latach wracamy do MONO? To ja dziękuję za taką cyfrową rewolucję.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
A co do stereo. 7 lipca 1961 r. odbyła się pierwsza emisja programu stereofonicznego przez Polskie Radio.

W 1961 r. była to próba a zasięg był ograniczony na Warszawę i okolice. Czyli znowu Warszawka dostała coś ekstra a resztę Polski zapomniano. Przy budowie sieci nadajników DAB+ jest dokładnie tak samo. Wiele okolic zostaje poza zasięgiem. Mogę się założyć, że większość nowych programów PR w przyszłym roku zniknie. Nowe władze ośrodków muszą określić zapotrzebowanie finansowe na następne 5 lat. Przy tym deficycie nie ma mowy na fajerwerki typu Chopin. Nawet Dwójkę zaorają po ostatnim audycie ze względu na brak dotrzymywania standardów dziennikarskich i cenzurę.
odpowiedź