SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozkwit HbbTV dzięki DVB-T2/HEVC? „Im więcej nowych telewizorów, tym lepiej”

W 2022 roku dojdzie do zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej. DVB-T zastąpi DVB-T2/HEVC. Część gospodarstw domowych wymieni telewizory lub tunery. Perspektywy rozwoju usług telewizji hybrydowej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ocenia Paweł Tutka, ekspert ds. HbbTV.

Dołącz do dyskusji: Rozkwit HbbTV dzięki DVB-T2/HEVC? „Im więcej nowych telewizorów, tym lepiej”

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PT
do TT
Gdzie masz napisane, że ten Samsung GX-MB540TL obsługuje HbbTV.


Ten Samsung GX-MB540TL wspiera HbbTV w wersji 1.5 i obecnie nie radzi sobie z obsługą części aplikacji HbbTV, które działają na TV Samsung z HbbTV. Mam go w labie na testach w celu sprawdzenia co jest nie tak z odtwarzaniem części materiałów wideo.
Fajny STB ale bardzo wolny. Jest też chyba jakiś problem ze skanowaniem kanałów - bo nie wszystkie mi znalazł.
odpowiedź
User
Qba
Ja korzystam z kablówki przez moduł cam i mam dostęp do hbb tv.
odpowiedź
User
Ax
Chińskie firmy są gotowe do wyprodukowania dowolnego STB wraz ze wsparciem dla HbbTV. Od jednego z producentów z Huizhou, Guangdong, China mam potwierdzenie wsparcia dla HbbTV 2.0.1.


I tu jest cały problem. Kolejny chiński wynalazek, którego bałbym się wpiąć do swojej sieci lokalnej. Nie ma też gwarancji, iż implementacja HbbTV 2.0.1 będzie poprawna (bardzo często deklaracje chińskich producentów rozmijają się z rzeczywistością), ani czy w przypadku problemów dekoder będzie miał jakiekolwiek dalsze wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania.
odpowiedź