SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polskim Radiu bez systemu podwyżek. Prezes pisze o zwolnieniach w mediach

Przedstawiciele sześciu związków zawodowych, działających przy Polskim Radiu, zwrócili się do zarządu z wnioskiem o wprowadzenie systemu podwyżek, motywując to zwyżkującą inflacją. W odpowiedzi prezes Agnieszka Kamińska zwróciła im uwagę, że firma nie przeprowadziła w ciągu ostatnich lat masowych zwolnień, mimo trudnej sytuacji. I wskazała: podwyżki są wdrażane, ale dla najmniej zarabiających.

Dołącz do dyskusji: W Polskim Radiu bez systemu podwyżek. Prezes pisze o zwolnieniach w mediach

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sławek
Przecież słuchalność bada KIM czyli instytut powołany przez KRRIT. Są więc to wyniki legalne, koszerne, zalegalizowane przez organ państwowy. Z tych badań wynika, że PR3 ma wyniki porównywalne z rozgłośnią internetową działająca dwa lata na rynku. A gdy doda się słuchalność Radia 357 i Nowego Świata to Trujka zostaje daleko w tyle...

Miron 2022-11-25

Teoria się rypła. W badaniach Kantar czy KIM, Polskie Radio ma słabą słuchalność, bardzo słabą. Porównując do zeszłego roku wręcz tragiczną. I tak z roku na rok, bliżej zaniku słuchalności. Teoretycznie powinno cieszyć, partyjna manipulacja informacją nie interesuje słuchaczy. Nie chcą słabej publicystyki, pieśni biesiadnych, niskiej kultury zawodu, czy ogólnie kiepskiego warsztatu. Mają też dość słabych propozycji muzycznych i niestrawnych playlist... Im mniej ludzi słucha partyjnego bicia piany tym więcej ma własną opinię, która może się przydać w nadchodzących wyborach. Smutne jest to, że przy złej sytuacji finansowej państwa i jeszcze gorszej indywidualnych gospodarstw, obywatele muszą sponsorować panią prezes i jej popleczników. Oburzające zaś brednie jakie powtarza urzędnik państwowy, który powinien posypać głowę popiołem. Trzy lata rozwalania publicznych pieniędzy wystarczy. Związkowcy tracą cierpliwość. Słuchacze stracili ją dawno, dlatego ich nie ma.
W punkt!!!
odpowiedź
User
Konkurencja leży i kwiczy... ze smiechu.
Dal przypomnienia: „Trójka ma zaplecze technologiczne i infrastrukturę, których pozazdrościć jej może każda komercyjna stacja radiowa. Komercyjne stacje wmawiają Słuchaczom, że grają co chcą" albo "są bezkompromisowe", kiedy w rzeczywistości playlistę generuje komputer, a sami prezenterzy mają dosyć tych samych utworów, które zapowiadają po kilkanaście razy w tygodniu. Uważam, że komercyjne stacje uwikłane w niejednoznaczne układy z wytwórniami, niedopuszczające młodych zespołów na antenę, zamknięte w samouwielbieniu i oprawiające w ramki swoje ostatnie wyniki słuchalności powinny zacząć się bać” – mówi Ciechański. „Aha, polityka. Ja się w politykę nie mieszam. Jak się chcecie kłócić, to się kłóćcie dalej. Ale z daleka od radia i mojej nieskromnej osoby. Przyszedłem tutaj żuć gumę i orać konkurencję. I właśnie skończyła mi się guma” – dodał Łukasz Ciechański.
odpowiedź
User
RQ
Od początku muwiłam że media z branrzy szczują na PR3 a temat wirusowania zamiatają pod dywan.
Tak, dokładnie, aktualny target Trójki, wtórni analfabeci i pretensjonalny beton.
odpowiedź