SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio żegna się z szefami aktualności w Trójce, pracownicy protestują

Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, kierownik redakcji aktualności Trójki, odchodzi z Polskiego Radia za porozumieniem stron, natomiast jej zastępca Tomasz Ławnicki odmówił podpisania takiego wypowiedzenia. Związek zawodowy pracowników stacji podkreśla, że to wbrew wcześniejszym deklaracjom dyrekcji, i zapowiada, że będzie starał się o przywrócenie zwolnionych osób do pracy.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio żegna się z szefami aktualności w Trójce, pracownicy protestują

133 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trójkowa
PO miała swoją wizję mediów, PiS ma swoją. Tylko ta PiSowa jest bardziej restrykcyjna, nie do końca zrozumiała i bez luzu, bez poczucia humoru. Stąd ludzie się wkurzają na PiSową zmianę. Ta zmiana ma bardzo przejrzystą wizję przyszłości mediów a jednocześnie ma wielki problem z jej przekazaniem ludziom. Bo ludzie nie wiedzą o co chodzi i mają PiS za oszołomów. Środowisko PiSu powinno popracować nad swoim przekazem albo zostać środowiskiem oszołomów dla sporej grupy ludzi.


Tu nie chodzi o zły sposób przekazu tylko o TREŚĆ przekazu. Chce radia, w którym nie ma tematów tabu ani nie jest zafałszowana rzeczywistość, w której mówi się o wzlotach i upadkach państwa i nie przeinacza faktów, w której nikt nie będzie mi mówił, że prawdziwy Polak to katolik ani nie szerzy nienawiści i jadu dla imigrantów, innowierców i co gorsza Polaków, którzy samodzielnie potrafią myśleć i oceniać pozytywnie lub negatywnie poczynania takiej czy innej partii.
odpowiedź
User
lepsiejsze zmiany
Słuchacze Trójki nie zgadzając się no upolitycznienie swego Radia organizują się na fb strona >Ratujmy Trójkę< Zapraszam

A dlaczego "słuchacze Trójki" nie protestowali, gdy przez lata Trójka organizowała akcje połączone z promowaniem byłego Prezydenta?
To nie było "upolitycznienie Radia"?

Może i było. Ale nie zwalniano bezpodstawnie ludzi pracujących od lat, którzy współtworzyli markę tego radia. Krytykowanie rządu PO też nie wiązało się ze zwolnieniem z pracy. Teraz każdy kto jest nie pomyśli PiS wylatuje. To jest dramatyczna różnica.

Oczywiście, że nie zwalniano wprost. Ale zmuszano do rezygnacji, przesuwając audycje autorskie na 1, 2, 3 w nocy! Proszę sprawdzić, ile wartościowych audycji muzycznych zniknęło z Trójki w ciągu ostatnich kilku lat. Proszę zobaczyć, co zrobiono z Olą Kaczkowską i CSM - wyrzucono z soboty, na noc w środku tygodnia! Wtedy słuchacze Trójki też protestowali a dyrekcja i związki zawodowe, miały gdzieś!

Kordowicz, Wasowski, Mika, Kosiak - tych redaktorów Trójka straciła na własne życzenie. "Strzały Znikąd" jedna z tych audycji, w której szukano muzyki, prezentowano rzeczy ciekawe, często ciekawsze niż to, co ma do zaoferowania spora część redakcji - przez lata o godz. 2.00-4.00 w nocy. "Noc Muzycznych Pejzaży" skrócona i przesunięta na jeszcze gorszą porę.
"CSM" przesunięta na gorszą porę.
"Mikrokosmos" - również audycja z muzyką ciekawą i nieoklepaną, godz. 4.00-6.00 rano.
Do tego playlista w paśmie dziennym i nadpromocja muzyki z dużych wytwórni. Brak obecność na wielu mniejszych i ciekawych festiwalach, ale za to całoroczne blablablanie o kilku dużych komercyjnych festiwalach (Woodstock jako listek figowy - dla równowagi) i trasie koncertowej z przewidywalnym składem i sponsorowanym przez browar.
To tak w skrócie - "dobre zmiany" przed "dobrymi zmianami".
Ale do fajnosłuchaczy i tak nie dotrze, bo oni słuchają, a nie słyszą.

odpowiedź
User
Nella
Nie przywracajcie tylko zwalniajcie. Polskie Radio czy Narodowe? Takie wybitne osobistości za Polską się odnajdą. Krzyż pański na do nie usłyszenia.
odpowiedź