SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 60% użytkowników komputerów nie wie o nadchodzącej premierze Windows 11

Premiera Windows 11 nastąpi już 5 października. Wydawać by się mogło, że wokół najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft powinna narastać fala ekscytacji, okazuje się jednak, że mało który użytkownik Windowsa zdaje sobie sprawę z nadchodzącej aktualizacji.

Windows 11Article

Serwis savings.com przeprowadził badania na ponad 1000 użytkowników systemu Windows w celu oceny skali świadomości i zainteresowania konsumentów w związku z nadchodzącą premierą.

Większość użytkowników Windowsa nie wie o nadchodzącej premierze

Ankieta wykazała, że jedynie 38 proc. badanych jest świadomych nadchodzącej aktualizacji. Co ciekawe, aż 62 proc. respondentów nie zdaje sobie sprawy, że system Windows 11 został zapowiedziany.

Blisko dwie trzecie badanych użytkowników nie zna wymagań sprzętowych systemu Windows 11, w rezultacie ankietowani nie są pewni, czy ich komputery będą w stanie obsłużyć nową aktualizację.

Microsoft zdaje sobie sprawę z problemów dotyczących poprawnej oceny wydajności sprzętowej, jako że firma udostępniła darmowe narzędzie porównawcze, które jest w stanie ocenić, czy nowy system będzie działał poprawnie na danym sprzęcie.
Wyniki wskazują również, że aż 45 proc. użytkowników nie jest przekonanych do instalowania aktualizacji, natomiast chęć zainstalowania systemu Windows 11 wyraża 41 proc., przy czym 14 proc. takiej chęci nie wyraża.

Zaskakująco prezentują się wyniki wiedzy o systemie w kontekście wieku badanych - o premierze systemu wie 56 proc. ankietowanych powyżej 55 roku życia. Wśród osób w przedziale 18 - 24 lat tę wiedzę posiada jedynie 28 proc.

Jakie nowości w Windows 11 zainteresowały ankietowanych?

Na pytanie dotyczące przyczyn zainteresowania w związku z premierą Windows 11, aż 38 proc. badanych nie było w stanie udzielić odpowiedzi, 14 proc. badanych zwraca uwagę na możliwość instalowania androidowych aplikacji, 13 proc. na nowy wygląd. Również 13 proc. użytkowników wyraża zainteresowanie gamingowymi udogodnieniami, natomiast 11 proc. dodatkowymi opcjami zabezpieczeń.

Blisko 4 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź “Dyktowanie głosowe z automatyczną interpunkcją”, 3 proc. pamięta o nowych widżetach, 2 proc. wskazuje na ulepszoną wersję Windows App Store. Inne przyczyny zostały wybrane przez pozostałe 2 proc. badanych.

Z badań wynika dość jasno, że kampania marketingowa Microsoftu w związku z nadchodzącą premierą nie jest skuteczna. Dodatkowo twórcy ankiety uważają, że adaptacja rynkowa systemu Windows 11 może się opóźnić, ze względu na wysokie wymagania sprzętowe, przez co duża część użytkowników nie zdecyduje się w najbliższym czasie na aktualizacje.

Badania zostały przeprowadzone 17 września 2021 r. na 1042 dorosłych użytkownikach systemu Windows w Stanach Zjednoczonych.

Stopniowe wprowadzanie darmowej aktualizacji

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami.

"Wyciągając wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10, chcemy mieć pewność, że zapewniamy użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. Oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku. Przewidujemy, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku. Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję 'Sprawdź aktualizacje'" - poinstruowano użytkowników w komunikacie.

Dołącz do dyskusji: Ponad 60% użytkowników komputerów nie wie o nadchodzącej premierze Windows 11

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl