SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook wymaga zgody na nowy regulamin, nie będzie wyższego progu wiekowego dla użytkowników

Facebook rozpoczął wyświetlanie użytkownikom w Polsce nowego regulaminu obowiązującego w serwisie. Internauci mogą w pewnym zakresie modyfikować ustawienia dotyczące prywatności i reklam, muszą jednak zaakceptować nowe warunki aby dalej korzystać z Facebooka. Serwis informuje też, że wbrew wcześniejszym informacjom nie podniesie w Polsce minimalnego wieku użytkowników z 13 do 16 lat.

Dołącz do dyskusji: Facebook wymaga zgody na nowy regulamin, nie będzie wyższego progu wiekowego dla użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
potrzeba solidnej ingerencji prawnej
Media społecznościowe zwłaszcza takie jak Facebook i Instagram powinny być od 16 roku życia. Ja pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że powinny być dozwolone od wieku pełnoletniego( u nas 18 lat), nastolatki i młodzi niepełnoletni powinni mieć naturalne prawo do cieszenia się wolnym życiem z daleka od takich świństw. Próg wiekowy wprowadziłbym tak samo na smartfony. Media społecznościowe i smartfony powinny mieć zwiększone restrykcje prawne - oprócz wspomnianego progu wiekowego, producenci urządzeń mobilnych mieliby obowiązek umieszczania na pudełku od smartfona napis: "Korzystanie z tego urządzenia może silnie uzależniać - korzystaj racjonalnie", w dodatku powinni dołączać do opakowania książeczkę informującą o zgubnych skutkach nadużywania smartfona w postaci graficznej( zdjęcia obrazujące problem). Denerwuje mnie fakt, że wiele dorosłych ludzi podchodzi do tego tematu obojętnie, machają ręką na zasadzie "niech se robią co chcą" - przez takie podejście to nic dziwnego, że mamy takie rozleniwienie społeczne i taki zastój, marazm. Skoro dorośli mogli przeżyć dzieciństwo i lata młodości nie mając do czynienia z mediami społecznościowymi i smartfonami, to ich obowiązkiem powinno być to aby chronić młode pokolenia przed tym nowym, stosunkowo młodym uzależnieniem, a jak widać z wielką obojętnością i biernością podchodzą do tematu, co może w przyszłości obrócić się przeciwko nim. Ciężko będzie walczyć z tym uzależnieniem, ale można je okiełznać, tak jak zaostrzono przepisy odnośnie papierosów - efekty widać gołym okiem, coraz więcej ludzi myśli o zaprzestaniu palenia, ogranicza, a nawet sukcesywnie rzuca palenie, obrazki na paczkach dobrze oddziaływują na świadomość społeczną. Wszystko da się zrobić, tylko trzeba działać i nie siedzieć bezczynnie. Trzeba z tym uzależnieniem od mediów społecznościowych i smartfonów walczyć równie silnie, kampanie reklamowe, obostrzenia prawne i nałóg sukcesywnie będzie eliminowany.
odpowiedź
User
gość
No to jak to jest? Użytkownicy WhatsAppa mogą korzystać od 13 roku życia? Czy nie?
odpowiedź