SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiceszef Cyfrowego Polsatu o Canal+: Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni

Likwidacja Polsat Go i tani pakiet z telewizją i internetem, mają w najbliższych miesiącach zatrzymać spadek liczby klientów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu. Wiceprezes firmy Maciej Stec, podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym, chwalił też współpracę programową z Canal+, konkurencyjną platformą cyfrową. 

Dołącz do dyskusji: Wiceszef Cyfrowego Polsatu o Canal+: Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Historia
To że platformy współpracują ze sobą np przy produkcji serialu, to jeszcze nie oznacza ochotę na fuzję. W przeszłości taka współpraca również występowała, np przy serialu 13 posterunek.


To trochę zły przykład. Pewnie niewiele osób już dziś pamięta, ale pierwotnie po koniec lat 90-tych TVP i Polsat miały robić z Canal+ wspólnie platformę o nazwie "Polska Platforma Cyfrowa". Ale projekt rypnął się. Minister Skarbu zabronił TVP robić kanały tematyczne (które miały zasilić ofertę platformy) a Polsat bardzo szybko zaczął działać na własną rękę i stworzył platformę Polsat2Cyfrowy.
odpowiedź
User
T5
Mogą zrobić fuzję nawet ze SKY UK, ale dopóki oferta programowa nie powiększy się i nie polepszy jakościowo (bitrate), to ABSOLUTNIE NIC TO NIE DA. Przykład: do dzisiaj brak całej paczki MTV zarówno u Solorza, jak i w Cyfrze+.


Ilość kanałów czy bitrate to za mało, aby walczyć dziś z VOD. Problemem jest niska jakość ramówek kanałów tematycznych i przerywanie programów reklamami na niby płatnych, kodowanych kanałach.
Paczka MTV? MTV jako marka ma swoje najlepsze czasy dawno za sobą. Paczka kanałów MTV w jakości SD szału dziś nie robi (to było atrakcyjne może z 20 lat temu).
odpowiedź
User
T5 (c.d.)
Moim zdaniem szansą dla platform satelitarnych byłoby gwa.łtowna redu.kcja liczby kanałów przy jednoczesnej poprawie jakości ramówki i wy.rzuceniu reklam. Zamiast po kilkanaście ni.akich kanałów filmowych, muzycznych, dokumentalnych czy dziecięcych po kilka, ale rzeczywiście zasługujące na miano "premium". Każdy (!) kanał powinien też obowiązkowo ofertować wybór oryginalnej ścieżki audio i napisów - standard od dawna w internetowych VOD.

Platformy satelitarne nie mają też odpowiedzi na to, co oglądają dziś ludzie w platformach VOD (np. wysokobudżetowe seriale, japońskie anime, koreańskie seriale... jest dziś wiele treści/gatunków, których ze świecą szukać w polskiej telewizji), brak też oferty dla melomanów (muzyka klasyczna, jazz, teatr... np. dobry brytyjski teatr w kinie w Multikinie ma swoją oddaną rzeszę fanów).
odpowiedź