SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma cyfrowa Polsat Box podniosła ceny

Polsat Box podniósł ceny opcji dodatkowych. Dostęp do kanałów HBO i serwisu streamingowego HBO Max kosztuje 29,99 zł miesięcznie, a nie jak dotychczas 20 zł. Z 10 do 15 zł zdrożała też paczka Eleven Sports. Przedstawicielka Cyfrowego Polsatu zapewnia Wirtualnemedia.pl, że nowe ceny nie dotyczą wszystkich klientów.
 

Podwyżka obowiązuje od niedawna i nie dotyczy abonentów, którzy przed jej wprowadzaniem wykupywali opcje HBO i Eleven Sports. - 4 marca zmieniły się ceny pakietów Eleven Sports i HBO i HBO Max, ale jednocześnie został wydłużony okres promocyjny bez opłat na te pakiety, który obecnie wynosi 3 miesiące, jeśli klient dokupuje te pakiety do pakietów S i M oraz 6 miesięcy dla pakietów M Sport i L. Nowe ceny dotyczą klientów wybierających te pakiety po zmianie ich cen - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, do którego należy platforma cyfrowa Polsat Box i serwis streamingowy Polsat Box Go.

Ceny pakietów Polsat Box

W ostatnich miesiącach Polsat Box chwali się promocją dla nowych abonentów z dwunastoma miesiącami bez opłat. Dotyczy ona pakietu S z 57 kanałami. Od 13 miesiąca trzeba płacić 30 zł miesięcznie. Dostępne są także pakiety z trzema miesiącami bez opłat. W przypadku M (79 kanałów) później opłaty wynoszą 40 zł, natomiast klienci M Sport (85 kanałów) i L (139 kanałów) płacą po kwartale 70 zł. Klienci pakietów S i M mogą uzyskać dostęp do Disney+ na trzy miesiące bez opłat, abonenci z paczkami M Sport lub L na sześć miesięcy. Później za ten serwis trzeba dopłacać 37,99 zł miesięcznie.

Do dyspozycji Polsat Box są także opcje dodatkowe. Polsat Sport Premium z meczami Ligi Mistrzów kosztuje 20 zł miesięcznie. Nie trzeba za niego płacić przez trzy miesiące. Za wspomnianą wcześniej paczkę Eleven Sports (m.in. La Liga z Robertem Lewandowskim, Serie A, Ligue 1) klienci z pakietami S i M nie muszą płacić przez trzy miesiące, a posiadacze pakietów M Sport i L przez pół roku.

Za Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4 z meczami PKO BP Ekstraklasy operator nalicza 10 zł. Promocja trwa trzy miesiące. Paczkę można wykupić tylko z pakietem L. Do pakietu M i M Sport można dokupić paczkę Filmy i Seriale z 18 kanałami. Okres promocji to też kwartał. Pakiet L można rozszerzyć o Sport Max + pakiet Canal+ Sport i 4. Okres promocyjny wynosi 3 miesiące. Później opłata to 30 zł miesięcznie.

W przypadku HBO Max promocja z bezpłatnym dla posiadaczy tańszych pakietów trwa (S, M) to trzy miesiące, a dla droższych (M Sport i L) pół roku. Opcję Cinemax za 10 zł mogą dokupić tylko posiadacze pakietu S. Po trzech miesiącach opłata wynosi 10 zł. Darmowy kwartał dotyczy także opcji FilmBox. Później opłata wynosi także 10 zł. Tyle samo kosztuje paczka Dla dorosłych. Okres promocyjny to również trzy miesiące. Opcję Dzieci z kanałami dziecięcymi można wykupić w przypadku pakietów S, M i M Sport. Opłaty (10 zł) obowiązują dopiero od czwartego miesiąca. Identyczną cenę ma pakiet VOD. Korzystanie z niego jest bezpłatne do trzech miesięcy.

Kanały HBO dalej na liście Polsat Box

Od 1 lutego obowiązuje nowa lista kanałów Polsat Box. Największa zmiana dotyczyła drugiej pozycji. Tuż po Telewizji Polsat nie jest dostępny kanał TV4, tylko Polsat News. 20. pozycja przypadła TVN24, który dotychczas można było oglądać na 61. i 910. pozycji. Na miejscach 26, 27, 28, 29 można  oglądać teraz Polsat Film, TV4, TV6, Polsat 2. Z kolei 31. i 32. pozycję zajęły: Paramount Network i Crime+Investigation Polsat. W związku z tą zmianą na dalszych pozycjach można znaleźć kanały HBO, Cinemax i FilmBox Premium, które zajmowały pozycje 27-32

- Stacje HBO nie zostały przesunięte, na dalszych miejscach listy nadal można je odbierać na tych samych pozycjach, co wcześniej – trzech różnych dla każdego kanału HBO (na liście wszystkich kanałów 1-200, wśród kanałów filmowych 400+ i premium 800+) - mówiła wówczas Zomer. Kanały HBO, HBO2 i HBO3 znajdziemy teraz na pozycjach 132-134, 440-442, 800-802.

Wprowadzenie HBO do oferty Cyfrowego Polsatu kilkanaście lat temu, było przełomowym wydarzeniem w rozwoju tej platformy. Nie oferowała ona wcześniej filmowych stacji premium. W ostatnich latach przez zatłoczony rynek serwisów streamingowych rynek praw filmowych jest coraz bardziej podzielony. Stacje filmowe nie mają już takiego znaczenia dla operatorów i abonentów, co kiedyś.  Wiosną dojdzie w Polsce do zmiany serwisu streamingowego HBO Max na Max. Poza treściami od HBO znajdą się w nim także produkcje Discovery+, dostępne obecnie tylko w Playerze.

Obecnie bezpośrednia subskrypcja HBO Max także kosztuje 29,99 zł. Mniej płacą osoby, które zdecydowały się na wykupienie usługi w pierwszym miesiącu jej działalności i nie zrezygnowały od tego czasu. Za 20 zł miesięcznie HBO Max można wykupić nadal za pośrednictwem Canal+ online. Jest to możliwe, jeśli ktoś zdecyduje się na subskrypcję także pakietu Canal+ Filmy i Seriale za 29 zł miesięcznie.

Spada liczba klientów satelitarnych Polsat Box

Na koniec III kwartału ub.r. grupa Cyfrowy Polsat dostarczała klientom indywidualnym 13,05 mln usług jednostkowych (RGU) w modelu abonamentowym, o 287 tys. mniej niż przed rokiem (2,2 proc. w dół). Złożył się na to głównie spadek w kategorii usług telewizyjnych o 243 tys. (4,8 proc.) do 4,86 mln.

- Co wynikało głównie z repozycjonowania cenowego i zmiany strategii oferowania naszych serwisów wideo online (w 2021 roku platformę Ipla zamieniliśmy na odmiennie spozycjonowaną cenowo ofertę Polsat Box Go) oraz mniejszej liczby świadczonych usług telewizji satelitarnej. Spadek ten jest częściowo kompensowany rosnącą liczbą usług telewizyjnych świadczonych w technologii internetowej (IPTV/OTT) - tłumaczyła firma w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: Platforma cyfrowa Polsat Box podniosła ceny

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomekk2803
Gdyby nie byli frajerami to by nie stracili 1 Ligi i Pucharu Polski.
8 3
odpowiedź
User
...
Za Tuska same podwyżki. Prad, żywność, paliwa itd. Tylko pensje ciraz mniejsze. Pis orzeginalo czasami ale PO jak zawsze tylko pasa kaze zaciskać l
24 30
odpowiedź
User
baster2
A Eleven sports 4 dalej brak potrzebuja jeszcze 5 lat a nowosci brak komediowa platforma
4 3
odpowiedź