SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

W zeszłym roku w Polsce sprzedano 950 tys. tunerów obsługujących FM, DAB+ oraz do odbioru internetowego radia. Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez GfK wynika, że to spadek o 2 proc. w porównaniu do 2021 roku. Jedynie 6,3 proc. stanowiły odbiorniki do cyfrowego radia DAB+.

Dołącz do dyskusji: Odbiorniki DAB+ stanowiły w 2022 roku 6,3 proc. wszystkich sprzedanych tunerów

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Główną zaletą DAB+ jest multipleksacja stacji: wszystkie stacje z jednego centrum nadawczego, z jednego kierunku i w jednej polaryzacji (czyli trochę jak w PRL-u, ale to akurat było dobre). I w takich warunkach zwykle sprawdzają się anteny w oknie czy na balkonie. W analogowym FM tak nie jest: różne stacje z różnych kierunków, co wymusza antenę na dachu i odbiór dookólny.
odpowiedź
User
miś społeczny
Dzięki cyfryzacji telewizji, w wielu regionach kraju łatwiej dziś o dobry sygnał telewizyjny, niż radiowy. Liczę, że podobnie będzie z radiem, gdy DAB+ uzyska porządny zasięg wzdłuż wszystkich dróg krajowych i we wszystkich miastach powiatowych. Nie mówię, że DAB+ nie ma wad - bo ma.
odpowiedź
User
miś społeczny
Ale te 6,3 procent chyba nie uwzględniają faktu, że wszystkie nowe samochody są obowiązkowo wyposażane w tuner DAB+?
odpowiedź