SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Lis: polskie media jak Titanic, a tygodniki opinii powinny być droższe

Obecną sytuację w polskich mediach, zwłaszcza w prasie, Tomasz Lis porównał do tonącego Titanica. Dodał, że tygodniki opinii są obecnie zbyt tanie, dlatego ich wydawcy powinni pomyśleć o solidarnym podniesieniu ceny.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis: polskie media jak Titanic, a tygodniki opinii powinny być droższe

100 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
karo
Czasem naprawdę zastanawiam się czy to już nie schizofrenia. Człowiek, który rozłożył na łopatki jeden z niewielu w miarę dobrych tygodników opinii, robiąc z niego tygodniową wersję Faktu - wypowiada się na temat upadku polskich mediów? To wołanie o podwyżkę ceny brzmi jak krzyk tonącego, który chwyta się brzytwy. Nie wiem jak wygląda sprzedaż Newsweeka w tej chwili, ale założę się, że okładki rodem z super expressu nie podniosły mu wyników sprzedaży. Może dlatego Pan Lis prosi o jałmużnę. I zdaje się, że Newsweek sam z siebie nie zwalnia dziennikarzy, sami odchodzą.
odpowiedź
User
kowalski
"... co skłoniłoby przeciętnego Kowalskiego do kupna gazety". Skoro już zostałem wywołany do tablicy... :)

Moim zdaniem problem ze współczesnymi tygodnikami opinii jest taki sam, jak obecnie z polityką - są kompletnie oderwane od rzeczywistości "przeciętnego Kowalskiego". Społeczeństwo jest zawiedzione i rozgoryczone polityką. Czuje, że na coraz mniej ma wpływ, a politycy coraz rzadziej występują w roli reprezentantów społeczeństwa. Po co więc sięgać po magazyn, w którym nie znajdzie niczego, co by go dotyczyło. Smoleńsk? Niedopatrzenia prokuratury? Posłanka, która wyłudziła kasę? Amber Gold? Komisja Europejska? No dobrze, przeczytałem, pokiwałem głową ze zrozumieniem... i tyle. Bogatszy się przez to nie stałem, kredytu za to nie spłacę, dzieci nie wykarmię, praktycznej wiedzy mi nie przybyło. Przywołany przykład Niemiec: tam stopień zadowolenia społeczeństwa jest wyższy, większe poczucie, że politycy reprezentują społeczeństwo, więc i kultura polityczna wyższa. U nas: "moje kwestie nie obchodzą polityków, więc sprawy polityków nie obchodzą mnie". Tabloidy mają się dobrze (notują spadki, ale nie tak drastyczne), natomiast hitem są... telewizyjne paradokumenty :) Nie trzeba być ekspertem medialnym, aby wyciągnąć wnioski.
odpowiedź
User
andre
Panie Lis ! Super pomysł z tymi cenami.Wtedy napewno tygodniki będą się sprzedawały jak ciepłe bułeczki.Do tego niech Pan zawalczy o podniesienie cen dzienników i książek,bo też za tanie. Ludzie na to tylko czekają i gwarantuję ,że poziom czytelnictwa w Polsce gwaltownie poszybuje w kosmos !
odpowiedź