SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Setki skarg na podwyżki w Vectrze. UOKiK na razie nie stawia zarzutów

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło już ok. 300 skarg na podwyżki, które grupa Vectra wprowadziła na podstawie tzw. klauzul inflacyjnych w umowach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. UOKiK prowadzi też postępowania dotyczące takich klauzul stosowanych przez Orange Polska, T-Mobile i Play.

Dołącz do dyskusji: Setki skarg na podwyżki w Vectrze. UOKiK na razie nie stawia zarzutów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1111
Widocznie chcą stracić swoich klientów i wybierają dobrą drogę.
odpowiedź
User
Dave
Podstawą do złożenia skargi przy zawieraniu umowy na odległość (telefonicznie) może być np. brak informacji przez konsultanta odnośnie wpisania do regulaminu zapisów tzw. "klauzuli waloryzacyjnej" lub niejasne (niezrozumiałe) przekazanie tych informacji podczas zawierania umowy przez konsultanta (telefonicznie).
Podstawą będzie tutaj zapis audio z zawarcia umowy drogą telefoniczną. Vectra na nasz wniosek jest zobligowana do bezpłatnego udostępnienia tego zapisu audio na płycie CD lub umożliwienie odsłuchu w punkcie obsługi (salonie vectra).
Jeżeli podczas tego odsłuchu audio nie usłyszymy o ww. zmianach w regulaminie itp. to najpierw składamy reklamację do Vectra, a jak sprawa zostanie przez nich rozpatrzona negatywnie to dopiero wtedy możemy złożyć skargę do Prezesa UKE o interwencję.
W moim przypadku po interwencji Prezesa UKE sprawa została zakończona pozytywnie - tzn. umowa została anulowana, tym samym podwyżka została wycofana - jestem teraz na tzw. umowie na czas nieokreślony w której nie mam tych zapisów ;)

Filmik instruktażowy:
https://www.youtube.com/watch?v=cWzkr_xmap0

Formularz o interwencję do Prezesa UKE:
https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm
odpowiedź
User
Cai_Lun
Zarządcy operatorów powtarzają jak mantrę, że usługi internetowo-telekomunikacyjne są u nas za tanie. Mamy płacić tak jak w cywilizowanych krajach zachodu do którym dążymy. Za miskę ryżu nie będą nam stawiać i utrzymywać światłowodów.


Jak rozumiem pracownicy tych operatorów zarabiają tyle samo, co w ich macierzystych firmach w Niemczech czy Francji?
odpowiedź