SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Akademia NBP zaprasza na studia MBA „Bankowość i system finansowy”

Do 26 maja 2023 r. trwa rekrutacja na studia podyplomowe MBA z bankowości i systemu finansowego. Wykłady rozpoczną się już w czerwcu 2023 r. i będą prowadzone przez wykładowców z Polski i z zagranicy.

W ramach współpracy Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej – Narodowy Bank Polski oraz Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie zapraszają do udziału w rocznych studiach podyplomowych MBA (Master of Business Administration) „Bankowość i system finansowy”.

Studia skierowane są do kadry zarządzającej chcącej poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekonomii, bankowości centralnej oraz praktycznych aspektów funkcjonowania systemu finansowego w Polsce i na świecie.

Tematyka wykładów

Zajęcia będą prowadzone przez czołowych ekonomistów z polskiego i zagranicznych banków centralnych. Studia przybliżą zagadnienia obejmujące m.in. sposób funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce, w tym rolę banku centralnego, wybrane aspekty działalności banków komercyjnych pod kątem interakcji z bankiem centralnym i systemem nadzorczym czy funkcjonowanie rynków finansowych, w tym zarządzania portfelem inwestycyjnym i ryzykiem rynkowym.

„Tematyka wykładów skoncentruje się na funkcjonowaniu systemów finansowych oraz roli banków komercyjnych i bankowości centralnej w tych systemach. Przeanalizowane zostaną instrumenty finansowe z uwzględnieniem rachunkowości bankowej oraz statystyki i sprawozdawczości, a także polityka pieniężna i obieg pieniądza w gospodarce” – zapowiada prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

„Studia są skierowane do kadry zarządzającej – członków organów statutowych, dyrektorów spółek handlowych i menedżerów chcących poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekonomii, bankowości centralnej i ich praktycznych aspektów. Oferowane przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika studia MBA zapewnią absolwentom prestiżowe kwalifikacje menedżerskie i wysokie umiejętności. Wykłady będą prowadzone przez grono uznanych w Polsce i na świecie praktyków rynku” – dodaje dr hab. n. med. Leszek Markuszewski, Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Współpraca Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej

Akademia NBP to projekt edukacyjny Narodowego Banku Polskiego skierowany do profesjonalistów – specjalistyczne kursy i studia z dziedziny ekonomii, finansów i bankowości.

W lutym 2023 r. Akademia NBP podjęła współpracę z Akademią Kopernikańską w ramach Narodowego Programu Kopernikańskiego wspierającego polską naukę. Akademia Kopernikańska jest nową instytucją w systemie polskiej nauki. Działalność naukowa Akademii jest oparta na pięciu obszarach, odpowiadającym zainteresowaniom badawczym Mikołaja Kopernika: astronomia, ekonomia, prawo, medycyna oraz teologia i filozofia.

Współpraca Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej ma charakter wielowymiarowy. Podejmowane wspólnie inicjatywy naukowe mają na celu realizację zadań ukierunkowanych przede wszystkim na bankowość centralną, bankowość komercyjną i makroekonomię.

Studia podyplomowe MBA „Bankowość i system finansowy”

Więcej informacji o rekrutacji: https://akademia.nbp.pl/rekrutacja-na-mba/

Termin składania dokumentów upływa 26 maja 2023 r.

 

  • Więcej informacji:
  • NBP