SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Allegro odchodzi dyrektor

Z radą dyrektorów Allegro żegna się Paweł Padusiński - menedżer związany w ostatnich latach z MidEuropa, jednym z głównym akcjonariuszy Allegro.

Paweł Padusiński złożył rezygnację z funkcji dyrektora niewykonawczego w radzie dyrektorów Allegro ze skutkiem od najbliższego zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki.

- Rada pragnie serdecznie podziękować Pawłowi za bycie wnikliwym i wartościowym Dyrektorem przez ostatnie siedem lat. Rada rozumie, że Paweł podjął decyzję o odejściu z MidEuropa i pragnie życzyć Pawłowi wszystkiego najlepszego w jego dalszej karierze - zaznaczono w komunikacie giełdowym Allegro.

MidEuropa poprzez spółkę Cidinan ma akcje stanowiące 21,59 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu Allegro. Paweł Padusiński z MidEuropa był związany od 2005 roku, w ostatnich latach pełnił funkcję partnera. Wcześneij pracował w dziale finansów korporacyjnych PwC.

CZYTAJ TEŻ: Allegro z kolejnym odpisem dot. Mall Group. Zysk zmaleje o pół miliarda

W radzie dyrektorów Allegro pozostają prezes spółki Roy Perticucci i jej dyrektor finansowy Jonathan Eastick jako dyrektorzy wykonawczy, a także dyrektorzy niewykonawczy: Carla Smits-Nusteling, Catherine Faiers, Darren Huston, David Barker, Nancy Cruickshank, Pedro Arnt, Richard Sanders i Tomasz Suchański (Suchański, prezes Żabka Polska, dołączył do rady wiosną ub.r.).

Nowy kandydat na szefa rady dyrektorów Allegro

Rada dyrektorów Allegro chce, by jej nowym przewodniczącym został Gary McGann. Ma zastąpić w tej funkcji Darrena Hustona. menedżera z funduszu Cinven, który swoją rezygnację zapowiedział jesienią ub.r.

Gary McGann jest prezesem firmy budowlanej Sicon oraz irlandzkim oddziale koncernu usługowego i doradczego Aon. Wcześniej zarządzał m.in. firmami Smurfit Kappa Group (w latach 1998-2015), Aer Lingus (1994-1998) oraz Flutter PLC (2014-2023).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. zwiększyła rok do roku przychody o 4,8 proc. do 2,43 mld zł, osiągając 241,7 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Z Allegro odchodzi dyrektor

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fifi
Rada dyrektorków :D

A jak tam Bonarowski, bo też znikł ostatnio?
4 0
odpowiedź
User
Seksowna
Zachęcam Cię do odwiedzenia mojego profilu na portalu randkowym 𝗽𝘂𝗸𝗮𝗰𝘇𝘂.𝗽𝗹 gdzie każde zdjęcie i opis to fragment mojego życia - być może to właśnie tam zacznie się nasza wspólna historia?
1 2
odpowiedź
User
mike
Rada Dyrektorów... co oni są korporacją ze 10000000 pracowników, że Radę Dyrechtorów mają?
2 0
odpowiedź