SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook dalej rośnie w USA, Pinterest wyprzedził Twittera

W ub.r. odsetek amerykańskich internautów korzystających z Facebooka zwiększył się o 4 pkt proc. Natomiast Pinterest dzięki sporemu wzrostowi popularności wyprzedził Twittera.

Z badania Pew Research Center wynika, że 73 proc. amerykańskich internautów w wieku 18 lat i więcej korzysta z mediów społecznościowych, a wszystkie czołowe serwisy zanotowały wzrost popularności w porównaniu do roku 2012. Facebook umocnił pozycję lidera - korzystanie z niego zadeklarowało 71 proc. respondentów.

LinkedIn może pochwalić się 22-procentowym udziałem w rynku. Z kolei Pinterest zanotował wzrost popularności o 6 pkt proc. i wyprzedził Twittera, który zyskał tylko 2 pkt proc. W zestawieniu zabrakło Google+, gdyż Pew Research Center nie umieścił go w swoich pytaniach ankietowych.

Najczęściej odwiedzanym na co dzień serwisem społecznościowym jest Facebook, a zaraz po nim - Instagram i Twitter. Natomiast LinkedIn i Pinterest używane są przede wszystkim w tygodniu.

Jeśli chodzi o wskaźniki demograficzne, Pinterest nadal pozostaje szczególnie atrakcyjnym serwisem dla kobiet, które wymieniają go jako ulubiony cztery razy częściej niż mężczyźni. LinedIn jest popularny szczególnie wśród  studentów i absolwentów, a użytkownikami Twittera i Instagramu są najczęściej mieszkańcy miast i tzw. younger adults.

Badanie wykonano między 7 sierpnia a 16 września 2013 roku, na reprezentatywnej grupie 1445 internautów w USA w wieku powyżej 18. roku życia. Statystyczny błąd wynosi +/- 2,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Facebook dalej rośnie w USA, Pinterest wyprzedził Twittera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl