SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Tata planuje w sierpniu kupić fabrykę iPhone'ów w Indiach

Indyjski konglomerat przemysłowy Tata Group planuje kupić fabrykę dostawcy Apple, tajwańskiej firmy Wistron. Tym samym firma może zostać pierwszym producentem iPhone'ów w Indiach.

Jak podaje Bloomberg, powołując się na źródła „zaznajomione z sytuacją” Tata Group jest „bliska zawarcia umowy” w sprawie przejęcia zakładu już w sierpniu br.

Koszt fabryki Wistron w indyjskim stanie Karnataka szacowany jest na ponad 600 mln dolarów Negocjacje w sprawie zakupu trwały około roku.

Według agencji w przedsiębiorstwie produkującym iPhone'a 14 pracuje ponad 10 tysięcy pracowników. Po odejściu Wistrona z indyjskiego biznesu iPhone, Tata przejmie szereg obowiązków firmowych.

W szczególności Wistron zobowiązał się do wysłania iPhone'ów o wartości co najmniej 1,8 miliarda dolarów z fabryki do marca 2024 r., aby otrzymać wsparcie finansowe od państwa, a także potroić liczbę personelu fabryki,

Przedstawiciele Tata, Wistron i Apple odmówili komentarza.

Rozwój produkcji iPhone'ów w Indiach "nada impetu" wysiłkom Apple'a na rzecz dywersyfikacji swoich produktów poza Chinami i zwiększenia produkcji technologii w tym kraju - zauważa agencja.

Według Bloomberga, w okresie kwiecień-czerwiec Wistron eksportował iPhone'y z Indii za prawie 500 mln dolarów.Inni tajwańscy dostawcy Apple, Foxconn Technology Group i Pegatron, również zwiększyli sprzedaż na lokalnym rynku.

Dołącz do dyskusji: Grupa Tata planuje w sierpniu kupić fabrykę iPhone'ów w Indiach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl