SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanclerz Angela Merkel za maksymalnym ograniczeniem turystyki tej zimy

W trakcie prowadzonej we wtorek przez łącze wideo zamkniętej narady z kierownictwem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Angela Merkel oświadczyła, iż nie chce zakazu podróżowania, ale obecnej zimy z uwagi na pandemię koronawirusa powinno się w maksymalnie możliwym stopniu ograniczyć turystykę.

fot. Shutterstock.comArticle

Wiadomość taką przekazali Reuterowi jego informatorzy.

Jak powiedzieli niemieckiemu dziennikowi "Bild" uczestnicy wspomnianej narady, Merkel wystąpiła tam z postulatem zwiększenia restrykcji. "Sprawa się nam wymknęła. Musimy być jeszcze bardziej rygorystyczni, gdyż w przeciwnym razie znajdziemy się za 14 dni ponownie tam, gdzie byliśmy" - cytuje gazeta wypowiedź szefowej niemieckiego rządu.

Według rozmówców "Bilda", na pytanie "Dlaczego nie możemy zabronić podróżowania?" Merkel odpowiedziała, że "trzeba tak rozcieńczyć ruch lotniczy, by nie dało się już nigdzie dotrzeć".

Minister spraw wewnętrznych rozważa "zmniejszenie ruchu lotniczego do Niemiec prawie do zera"

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer rozważa wprowadzenie ogromnego ograniczenia ruchu lotniczego do Niemiec. Chce także wprowadzenia zaostrzonych kontroli granicznych w celu zwalczania pandemii koronawirusa -podał dziennik "Bild".

Według informacji dziennika "Bild" minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer, przedstawił kanclerz Angeli Merkel plany drastycznego ograniczenia podróży do Niemiec, aby powstrzymać mutacje koronawirusa.

Horst Seehofer powiedział gazecie: "Zagrożenie, jakie stwarzają liczne mutacje wirusa, wymaga od nas przeanalizowania drastycznych środków i omówienia ich w rządzie federalnym. Obejmuje to znacznie bardziej rygorystyczne kontrole graniczne, zwłaszcza na granicach z obszarami wysokiego ryzyka, ale także zmniejszenie ruchu lotniczego do Niemiec prawie do zera, tak jak robi obecnie Izrael, aby zapobiec wprowadzaniu mutacji wirusa. Ludzie, którzy akceptują surowe ograniczenia w Niemczech, oczekują, że zapewnimy im najlepszą możliwą ochronę przed wybuchem liczby infekcji".

Rząd jest szczególnie zaniepokojony faktem, że linie lotnicze nie przestrzegają surowych zasad pandemicznych. 16 linii lotniczych złamało przepisy wjazdowe do Niemiec 250 razy tylko w ciągu jednego dnia - pisze "Bild".

Dołącz do dyskusji: Kanclerz Angela Merkel za maksymalnym ograniczeniem turystyki tej zimy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl