SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oświadczenie i przeprosiny Redakcji Wirtualnemedia.pl dla Roberta Lewandowskiego

Oświadczenie i przeprosiny Redakcji Wirtualnemedia.pl dla Roberta Lewandowskiego.

W dniu 27 czerwca na portalu Wirtualnemedia.pl ukazał się artykuł red. Justyny Dąbrowskiej-Cydzik pt. "Oshee zrezygnowało z Lewandowskiego, stawia na Świątek. "Iga numerem jeden na świecie z polskich sportowców" (zmieniony w dniu publikacji artykułu około godz. 18:00 na "Oshee postawiło na Igę Świątek. Numer jeden na świecie z polskich sportowców"). Artykuł powstał w oparciu o wypowiedzi p. Tadeusza Czarnieckiego, CMO Oshee. Jednym z poruszonych wątków była współpraca Marki z Panem Robertem Lewandowskim, Ambasadorem Oshee w latach 2018-2021.

Niestety w wyniki braku zachowania rzetelności dziennikarskiej artykuł, w tym jego tytuł, zawierał nieprawdziwe informacje.

W związku z powyższym Wydawca Wirtualnemedia.pl, Redaktor Naczelny Wirtualnemedia.pl oraz Autorka Artykułu pragną przeprosić:

- Pana Roberta Lewandowskiego za opublikowanie niezgodnych ze stanem faktycznym informacji o jego współpracy z marką Oshee, które były podstawą do powstania wielu kolejnych artykułów i utrwalenia fałszywego przekazu, który godzi w wizerunek i dobre imię Pana Roberta Lewandowskiego.

- Czytelników portalu Wirtualnemedia.pl i opinię publiczną za wprowadzenie w błąd i nie dochowanie rzetelności dziennikarskiej przed i po publikacji wspomnianego Artykułu.

- Inne media, które traktując Artykuł jako materiał źródłowy podały nieprawdziwe informacje,  wprowadziły czytelników w błąd i przyczyniły się do utrwalenia fałszywego przekazu godzącego w dobre imię Pana Roberta Lewandowskiego.

Nierzetelność wspomnianego materiału polegała na podaniu w tytule nieprawdziwej informacji, że marka Oshee zrezygnowała ze współpracy z Robertem Lewandowskim na rzecz Igi Świątek i na braku wskazania, że współpraca Oshee z Panem Robertem Lewandowskim została zakończona z inicjatywy Piłkarza. Użyte w tytule Artykułu słowo "zrezygnowało" nie było zgodne z prawdą i zostało powielone w przestrzeni medialnej. Co więcej Autorka nie zamieściła w Artykule stosownego, uzyskanego i autoryzowanego przed publikacją cytatu p. Tadeusza Czarnieckiego, w którym wskazał on, że współpraca po okresie obowiązywania umowy wygasła. Na skutek interwencji współpracowników Pana Roberta Lewandowskiego cytat został dodany do artykułu w późnych godzinach popołudniowych, jednak bez poinformowania Czytelników o wprowadzonych zmianach.

Nieprawdziwa informacja z Artykułu była podstawą do powstania wielu kolejnych artykułów i utrwalenia fałszywego przekazu, który godzi w wizerunek i dobre imię Pana Roberta Lewandowskiego. Nie została przez Autorkę dochowana zasada rzetelności, przez co Czytelnicy portalu Wirtualnemedia.pl i opinia publiczna zostali wprowadzeni w błąd, a w przestrzeni medialnej pojawiła się niezgodna ze stanem faktycznym informacja na temat Roberta Lewandowskiego i firmy Oshee.

Patryk Pallus - Redaktor Naczelny Wirtualnemedia.pl

Justyna Dąbrowska-Cydzik - Autorka publikacji, Redaktorka Prowadząca Wirtualnemedia.pl

Wydawca Wirtualnemedia.pl